Island: Země ohně a ledu

Island: Země ohně a ledu

Adresa:

Praha 6, Socháňova 27

Termín: 12.9.2017
Vstupné:

50

12září úterý 19:00

Žánr: ostatní akce


2157 kilometrů autem. 157 kilometrů pěšky. 1006 kilometrů stopem. 17 kilometrů na koni. 105 kilometrů lodí. A to vše za jeden měsíc.

Cestovatelský večer s Pavlem Dobrovským - publicistou, cestovatelem a fotografem, který pracuje pro časopisy ABC, Level a přispívá také do dalších médií. Pavlovy přednášky se pohybují na hranici cestovatelského a digitálního světa, ve kterém dochází k proměně pod vlivem moderních technologií. Soustředí se především na silné lidské příběhy a kulturní a geografické hodnoty, kterými jednotlivé destinace oplývají. 

Během večera navštívíme tajemnou říši vikingské mytologie pod vulkánem Snæfellsjökull, přejdeme spolu Laugavegurinn, jeden z nejkrásnějších treků na světě, ztratíme se mezi tisíce let starými ledovými krami v laguně Jökulsárlón. Vypravíme se až ke kráteru Víti, který prý vede do pekla, a podíváme se na místa, kde kosmonauti NASA cvičili pro přistání na Měsíci. Chcete-li vidět velryby, polární záři, lávová pole či jen poslouchat o životě Islanďanů a zjistit, jak se jmenoval první Čech na ostrově? Nic z toho nebude v přednášce chybět. Kromě fotografií obsahuje přednáška také videa pořízená během cesty.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 6 Akce v MČ Praha 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Island: Země ohně a...

Pension Řepy - Ubytování blízko letiště transfer Praha 6 (603 metrů)

Fortuna Hotel West Praha 6 (1 215 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (7.5 km)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (7.6 km)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (8.6 km)