Irena Budweiserová a Jakub Racek

Irena Budweiserová a Jakub Racek

Termín: 4.6.2017
Vstupné:

150

4červen neděle 20:00

Žánr: koncertyfolkjazzbluesmuzikál

Umělci: Irena Budweiserová


Recitál známé zpěvačky Ireny Budweiserové. Zazní blues, folk, spirituály, česky i anglicky. Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze Od roku 1988 začala vedle koncertů a natáčení CD se Spirituál kvintetem také spolupracovat s jazzovým pianistou Luďkem Švábenským, trumpetistou Pavlem Husičkou, saxofonistou Františkem Kopem a kontrabasistou Vítem Fialou.

Tato spolupráce byla později zúročena natočením jejího prvního sólového alba Blue Soul / Supraphon / v roce 1993, zde však již na klavír hraje Petr Malásek, na kytaru Jaroslav Šindler, na saxofon František Kop a na kontrabas Vít Fiala.

Toto CD bylo nominováno na cenu Jazzový Kája za rok 1993. O rok dříve byla ještě oslovena Zdeňkem Mertou a Stanislavem Mošou a přijala svoji první muzikálovou roli ve hře Sny svatojánských nocí, která byla hrána roku 1992 ve světové premiéře na Křižíkově fontáně v Praze.

V sezóně 1994–1996 účinkovala v Národním divadle v Praze v oratoriu Bastard týchž autorů a zároveň také začala její několika letá spolupráce s klasickým kytaristou Janem Žáčkem, žijícím v Německu. Vyvrcholením jejich spolupráce bylo společné CD Moment vydané Pantonem v roce 1996. Téhož roku ještě vychází její další, v té době již třetí sólové CD Svlíkání z kůže u firmy Bonton.

Irena Budweiserová known singer who sings spirituals, gospel, blues, but all in timeless and unorthodox arrangements, where, in addition to Irena and Miroslav lines involved the formation of a Fade In. Concerts also enriches Irene

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

9srpen čtvrtek 21:00

B.lues

, Malostranské náměstí 21 Koncert

30srpen čtvrtek 21:00

Jan Spálený ASPM

, Malostranské náměstí 21 Koncert

18prosinec úterý 20:30

Ubytování v okolí akce Irena Budweiserová a...

Hotel Arkada Praha 2 (25 metrů)

Hotel Royal Plaza Praha 2 (181 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 230 m)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (1 299 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (287 m)