Slovo – obraz – jednání: workshop

Slovo – obraz – jednání: workshop

Adresa:

Praha 7, Ostrov Štvanice 858

Termín: 28.5.2017
Vstupné:

490 – 590

28květen neděle 11:00

Žánr: ostatní akceWorkshop


Co dělá dramaturg? A co dělá režisér? To jsou otázky, na které vám internet neodpoví. Na květnovém ateliéru ve VILE Štvanice se na tyto a další otázky můžete zeptat uměleckých šéfů zakládajícího divadelního souboru Tygr v tísni – dramaturgyně Marie Novákové a režiséra Ivo Kristiána Kubáka – a vyzkoušet si tyto profese. Pochopit jejich princip a odhalit tajemství tvůrčího procesu, který zůstává divákům skryt.

Účastníci v průběhu jednoho dne poznají a na praktických cvičeních si vyzkoušejí, kudy vede cesta od nápadu, tématu anebo textu k živému světu divadelní inscenace. Od čtené zkoušky k premiéře. Od slova k obrazu. Od obrazu k jednání v prostoru. Dozvědí se, jak vůbec číst divadelní hru? Na jaké otázky si musí dramaturg a režisér odpovědět? Kde získávat inspiraci? Na co vše myslet a o čem raději nepřemýšlet vůbec? Jak pracovat s textem, s prostorem a s hercem?

Ateliér je určen nejen budoucím studentům divadelních oborů či amatérským divadelníkům, ale komukoliv, jehož zájem o divadlo přesahuje pasivní diváckou zkušenost.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Slovo – obraz –...

Hotel Opera Praha 1 (400 metrů)

Hotel Merkur Praha 1 (465 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 101 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (1 448 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 899 m)