Jaromír Vogel: Inspirenes pro Rabi Lowa

Jaromír Vogel: Inspirenes pro Rabi Lowa

Adresa:

Praha 1, Betlémské náměstí 4

Termín: 5.4.2017
Vstupné:

400 / 200 CZK

5duben středa 19:30

Žánr: koncerty


Třívětá symfonická svita Inspirenes pro Rabbi Löwa, která bude uvedena v rámci festivalu MAŽIF 6 v dubnu 2017 se svoji specifikou i originalitou zcela vymyká běžné symfonické produkci a je naprosto odlišná od všech předcházejících děl premierovaných v rámci tohoto festivalu.

Maharal Rabbi Löw inspiroval svoji genialitou a záhadnou mimořádností řadu spisovatelů, malířů, filmařů i dramaturgů, ale v oblasti vážné hudby doposud ztvárněn nebyl.

Tuto mezeru zaplní dramaturgie 6. ročníku MAŽIF. Projekt kompletuje minimálně tři hudební sféry, když krom základních symfonických tónů zároveň promítá i svérázný zvukový kolorit židovské, konkrétně aškenázské melodiky i harmonie a zároveň ji kombinuje (či doplňuje) svéráznou melodikou renesanční hudby.

Světová premiéra symfonické svity Jaromíra Vogela INSPIRENES PRO RABI LOWA BUDE UVEDENA  pod taktovkou dirigenta Jiřího Šrámka, účinkuje rozšířený Akademický orchestr ČVÚT, dětský instrumentální soubor (historické hudební nástroje) - nastudování Václav Polívka.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jaromír Vogel:...

Hotel U Červené židle Praha 1 (64 metrů)

Old Town Apartaments - Old Town Praha 1 (95 metrů)