Jaromír Vogel: Inspirenes pro Rabi Lowa

Praha 1, Betlémské náměstí 4

5.4.2017

400 / 200 CZK

Další vstupenky na koncerty

Jaromír Vogel: Inspirenes pro Rabi Lowa

Třívětá symfonická svita Inspirenes pro Rabbi Löwa, která bude uvedena v rámci festivalu MAŽIF 6 v dubnu 2017 se svoji specifikou i originalitou zcela vymyká běžné symfonické produkci a je naprosto odlišná od všech předcházejících děl premierovaných v rámci tohoto festivalu.

Maharal Rabbi Löw inspiroval svoji genialitou a záhadnou mimořádností řadu spisovatelů, malířů, filmařů i dramaturgů, ale v oblasti vážné hudby doposud ztvárněn nebyl.

Tuto mezeru zaplní dramaturgie 6. ročníku MAŽIF. Projekt kompletuje minimálně tři hudební sféry, když krom základních symfonických tónů zároveň promítá i svérázný zvukový kolorit židovské, konkrétně aškenázské melodiky i harmonie a zároveň ji kombinuje (či doplňuje) svéráznou melodikou renesanční hudby.

Světová premiéra symfonické svity Jaromíra Vogela INSPIRENES PRO RABI LOWA BUDE UVEDENA  pod taktovkou dirigenta Jiřího Šrámka, účinkuje rozšířený Akademický orchestr ČVÚT, dětský instrumentální soubor (historické hudební nástroje) - nastudování Václav Polívka.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.