Spring Festival

Spring Festival

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 28.2.2017 31.3.2017

28úno - 31bře celý den

Žánr: festivalyswingjazz


Nevlídný zimní čas končí a Reduta Jazz Club se připravuje na vítání jara. Spolu s ním přivítáme světové osobnosti moderní hudby z USA, Itálie i Velké Británie na zbrusu novém festivalu světové i domácí hudby. Navazujeme tímto nejen na hudební inspiraci, kterou jaro bylo například pro Billa Evanse, Clifforda Browna či dokonce velkého skladatele vážné hudby Igora Stravinského.

Festival byl uveden koncertem výjimečného kytaristy a zpěváka Femiho Temowa, spoluhráče Jeana Toussainta či Amy Winehouse. Divoké blues střídalo exotické calypso a diváci byli nadšeni.

Na vystoupení Crystal Monee Hall, americké zpěvačky, která spolupracovala se sirem Eltonem Jonem či Mariah Careyovou, se mohou hudbymilovní nadšenci těšit již 12. 3.

Z více jak desítky dalších jedinečných koncertů zmiňme například Cettinu Donato a její trio, italskou divu, skladatelku a pianistku, která vystoupí 15. 3.

Skutečnou lahůdkou pak bude čtvrtek 23. 3.,  kdy diváci uslyší vášnivý a živočišný zpěv Stevena Santora, spoluhráče Stinga a mistra současného populárního i jazzového zpěvu.

Z nadcházejících koncertů zmiňme jen pár - Prague Big Band, nejstarší a nejslavnější jazzový big band v Čechách. Petr Kroutil Orchestra, svěží a energický pop jazový band. Nebo Bohemia Big Band, stálici tradiční i současné swingové muziky.

Odhoďte ze sebe zimní chmury a v intimním prostředí Reduty si užijte výkvět toho nejlepšího, co česká i světová hudební scéna nabízí. A pokud Vám jeden festivalový měsíc nestačí, nezoufejte. Od května bude Praha uchvácena festivalem Masters of Jazz. A jak název napovídá, čekají Vás skutečné špičky žánru.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Spring Festival

Hotel Jerome House Praha 1 (154 metrů)

Hotel U dvou zlatých klíčů Praha 1 (174 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (360 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (554 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (27 m)