Výstava 100 let národních parků USA

Výstava 100 let národních parků USA

Adresa:

Praha 7, Tusarova 791/31

Termín: 15.3.2017 15.4.2017

15bře - 15dub celý den

Žánr: výstavy


VÝSTAVA "100 LET NÁRODNÍCH PARKŮ USA"

Spisovatel Wallace Stegner nazval americké národní parky “tím nejlepším nápadem, jaký jsme kdy měli.“ Od roku 1916 tento nejlepší nápad rozvíjí organizace National Park Service. Letos slaví sté výročí a k této příležitosti se uskuteční výstava prezentující příběh a historii národních parků. Neexistuje lepší způsob, jak oslavit sto let National Park Service, než vyrazit do přírody.

Hned druhým nejlepším nápadem je navštívit výstavu 100 let národních parků v USA. Díky výstavě objevíte místa jako Yellowstone nebo Yosemite, ale i fascinující příběh historie národních parků a jejich zakladatelů. Pro americké národní parky jsou totiž důležité nejen místopisné názvy, ale taktéž jména jejich objevitelů a tvůrců. Galen Clark, John Muir, Theodore Roosvelt.

Díky těmto pionýrům ochrany vzácných území se americká myšlenka zřizování národních parků záhy přenesla přes oceány do všech koutů světa. Národní parky a jejich počet od té doby bují jako divoká fauna a flora v nich. Díla od nejlepších světových fotografů Vám pomohou zapomenout na všední starosti a ponořit se do objevování poselství, které je pro nás v přírodě přichystáno. Jimmy Chin, Pete Souza, Corey Rich a mnozí další jsou fotografové, díky kterým budete okouzleni přírodou stejně jako John Muir ve více než 145 let staré knize Mé první léto v Sieře Nevadě. Její přečtení je mimochodem třetím nejlepším nápadem, jak oslavit výročí amerických národních parků.

VNITROBLOCK Pá-So: 11.00 až 22.00 Ne: 11.00 až 19.00 Vstup zdarma.

Pořádá spolek JAKO BYCH TU NEBYL a Discover Now. Více informací a termíny v dalších městech ►www.jakobychtunebyl.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava 100 let...

Extol Inn Praha 7 (274 metrů)

LEON Hotel Praha 7 (602 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (2.2 km)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.3 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (2.7 km)