4. koncert Mezinárodního festivalu jazzového piana

Adresa:

Praha 4, Táborská 30

Termín: 7.12.2016
Vstupné:

200,- (studenti a důchodci 50% sleva)

7prosinec středa 19:30

Žánr: koncertyjazz


Sólové klavíní recitály dvou pianistů, kteří úspěšně vystupují  v mnoha zemích Evropy, v USA, Argentině. Na Nuselské  radnici  v Praze 4 se představí  v rámci 21. ročníku Mezinárodního festivalu jazzového piana:

Federico Lechner (Argentina/Španělsko)

Federico (nar. 1974) pochází z Argentiny. Na klavír hraje od tří let  V roce 1984 se jeho rodina stěhuje do Španělska.

V patnácti začal studovat jazz a moderní hudbu, klavír a dokonce i trubku. Od té doby hrál s mnohými z nejlepších jazzových hudebníků ve Španělsku, např. jako Jorge Pardo, Ximo Tebar, Antonio Serrano, Israel Sandoval, Pedro Ruy Blas stejně jako s velkými jazzovými umělci USA, jako např. Jerry Gonzalez, Christian Howes, Rez Abbasi. Cestoval po Evropě, USA a Jižní Americe.

Pracoval také s mnoha popovými a rockovými umělci jako pianista, producent, klávesista, aranžér, skladatel a zpěvák. Natočil více než 40 alb mnoha různých stylů, z toho má 7 alb jazzových. Navzdory svému mládí má mnoho zkušeností jako učitel improvizace, některými jeho studenty jsou i profesionální hráči.

Jako skladatel získal dvě ocenění: Jeho skladba "Iboga" dostala první cenu za jazzovou kompozici Award "Tete Montoliu" v roce 2005, nejvýznamnější skladatelské soutěži ve Španělsku. Skladba „Conversation con Thelonius" byla čtvrtá ve stejné soutěži v roce 2003.

Nyní je jeho hlavním projektem Federico Lechner Tango & Jazz Trio, s nímž již pět let vystupuje po celém Španělsku a Argentině a nyní i v severní Evropě a USA. 

V roce 2012 vyšlo jeho druhé album duo s Antoniem Serranem, "La Pareja Extraa", s nímž cestovali po celé Evropě a Americe.

V roce 2013 vyšlo další album „Gardelería“ s Francem Lucianim, který hraje na foukací harmoniku argentinské tango a folklór". S albem absolvovali turné po Španělsku a Argentině.


Kuba Cichocki (Polsko)  

více informací najdete na www.jmw.cz nebo na https://www.facebook.com/JazzMeetsWorld/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

5prosinec úterý 20:30

27listopad pondělí 20:30

13prosinec středa 20:30

Ubytování v okolí akce 4. koncert...

Hotel Michle Praha 4 (305 metrů)

Hotel Merlin Praha 4 (328 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.2 km)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (2.8 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 791 m)