1. koncert Mezinárodního festivalu jazzového piana

1. koncert Mezinárodního festivalu jazzového piana

Adresa:

Praha 4, Táborská 30

Termín: 15.10.2021

15říjen pátek 19:00

Žánr: festivaljazzprahahudbaMezinárodní festival jazzového piana


Aki Rissanen (*1980, Finsko), absolvent Conservatoire National Superior de Musique v Paříži, Sibelius Academy v Helsinkách i soukromých lekcí v New Yorku, nezapírá ve své hudbě klasickou průpravu a vliv hudby soudobé, vždy však měl cit i pro improvizaci a jazz. Ostatně prokázal ho i jako sideman amerického saxofonisty Davea Liebmana nebo finského trumpetisty Verneriho Pohjoly. Ačkoliv se na mezinárodní scéně proslavil svými triovými tituly počínaje debutem Amorandom (2016), Aki se právě vydal na novou hudební cestu a představil sólové album Divided Horizon. Lze předpokládat, že jeho repertoár uslyší i publikum v sále Nuselské radnice.

Luis Figueiredo (*1979, Portugalsko) patří k hudebníkům mimořádně všestranným. Pohybuje se ve spektru od jazzu přes klasiku po pop. Doprovází populární zpěvačky Christinu Branco či Elisu Rodrigues, produkuje a založil nezávislé vydavatelství Roda Music. Na svých dvanácti profilových či spolu-kapelnických albech je ovšem „doma“ především v jazzu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Mezinárodní festival jazzového piana"

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 1. koncert...

Union Hotel PraguePraha (1 134 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 146 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 438 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.2 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 695 m)