Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 17.11.2016
Vstupné:

zdarma

17listopad čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akceprohlídka


Ve čtvrtek 17. 11. budete mít poslední možnost projít si výstavu Loni v Marienbadu: Film jako umění s odborným výkladem Petra Nedomy, ředitele Galerie Rudolfinum. Jaké instrukce dávala umělkyně Vanessa Beecroft během performance? A proč jsou do výstavy zahrnuta díla Jeffa Koonse a Gerharda Richtera? Odpovědi na tyto i další otázky se dozvíte od 18:00. Začínáme v 1. sále výstavy. Vstup volný, rezervace není nutná.

Výstava „Loni v Marienbadu: Film jako umění“ je inspirovaná stejnojmenným filmem režiséra Alaina Resnaise z roku 1961 a představí výtvarná díla klasické moderny, z nichž vycházel vznik samotného filmu, a také díla současných umělců, kteří se k filmu odkazují. Film Loni v Marienbadu se stal jednou z nejcitovanějších klasik éry poválečné kinematografie.

Svou vizuální přitažlivostí a novátorským zpracováním inspiroval nejen další filmové tvůrce, ale i výtvarné umělce, fotografy, módní návrháře a hudebníky. Výstava „Loni v Marienbadu“ poprvé hlouběji zkoumá kreativní dialog mezi filmem a vizuálním uměním a představuje díla současných umělců, kteří zpracovávají filmové rozbití tradiční posloupnosti času, děje a místa.

Mezi ně patří například Cindy Sherman, Gerhard Richter, Jeff Koons, Vanessa Beecroft nebo Ján Mančuška. Dále přináší výstava také jedinečná díla tvůrců klasické moderny, jako jsou Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico či René Magritte, s nimiž film sdílí avantgardní estetiku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Loni v Marienbadu I...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)