KINO Rudolfinum: Krátké experimentální filmy Jiřího Golda

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

9.11.2016

zdarma

Další vstupenky na činohru

KINO Rudolfinum: Krátké experimentální filmy Jiřího Golda

Ve středu 9. listopadu 2016 uvede KINO Rudolfinum speciální program věnovaný krátkým experimentálním filmům ze 60. let režiséra Jiřího Golda, který bude i hostem tohoto večera. Úvodní slovo o autorovi a krátkých experimentálních filmech ze 60. let přednese PhDr. Lenka Hachlincová.

Promítány budou tyto dva krátké snímky režiséra Jiřího Golda: Rafel Mai Amech Izabi Almi! Dante, Božská komedie, I. Peklo, Zpěv třicátý prvý (1969) Zaklínání (1969)

Vstup na promítání je zdarma. Rezervace není nutná.

Jiří Gold je básník, filmový dramaturg, scenárista a režisér. V letech 1962-1991 pracoval jako dramaturg Krátkého filmu Praha, od roku 1991 působil na témž postu v Československé, později České televizi. V průběhu 60. let natočil čtyři krátké experimentální filmy, z nichž bude v rámci večera promítnut film Rafel Mai Amech Izabi Almi! Dante, Božská komedie, I. Peklo, Zpěv třicátý prvý (1969) a film Zaklínání (1969), který mu časově předcházel a ovlivnil ho po dramaturgické stránce.

Děj filmu Rafel Mai Amech Izabi Almi! se odehrává na smetišti a je obrazovou i textovou koláží reagující na zmatení jazyků způsobené pádem Babylonské věže, náhle neporozumění slovu a násilnost jeho použití, které režisér podává v dobovém politickém kontextu. Ve filmu cítíme doznívání teigeovského poetizmu a surrealistické vnímaní světa nezvalovského aj seifertovského typu, přičemž režisér překračuje hranice mezi uměleckými obory v intencích koncepce „Gesamtkunstwerku“.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.