Praha 3, nám. Barikád 1520/1

5.11.2016

100 kč

Další vstupenky na Rock/Pop

Mutanti hledaj východisko - křest alba

Konec legrace. Mutanti hledaj východisko vydávají druhé dlouhohrající album „PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření“ a zvou na křest. Mutanti poprvé vylezli z bažin v roce 2010 a za čtyři roky existence stačili vydat na Landmine Alert dvě dema, jedno album a vzbudit pozornost hudebních publicistů i promotérů. Ukázali se například na festivalu Sperm, na United Islands, v Tečce páteční noci nebo v live session Radia Wave.

Vysoká poptávka po Mutantech se dá vysvětlit jednoduše. Jiří Konvalinka a Jan Vejražka ostře vybočují z místní tradice macho rapu, který se navíc občas neostýchají parodovat i posouvat zcela mimo. Mutanti nepřipomínají nic, co se na české scéně právě odehrává. Tvorba MHV bývá často označována jako těžko uchopitelná, ostře vybočující, úchylná, ale i epická a v našich poměrech natolik jedinečná, že vás mrazivě baví. „Jediný o co nám jde, je vyprávět příběhy. Tak aby nás to bavilo a přišlo nám to dobrý.

Jakkoli to zní hloupě. Prostě se upřímně podívat do sebe, a pustit ven co je tam schovaný.“ Debutová deska „Můj bůh září do temnot — černoch“ vznikla ještě v domácích podmínkách. Nová, „PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření“, už ne. “Doufáme, že nová deska by měla bejt dál. Posun, snad kvalitou i našim přístupem.

Minulá deska byla v podstatě první oficiální, předtím spíš demíčka. Byla to více méně nutnost nahrát věci, který už jsme hráli dlouho, ale nikde nebyly. Proto je hrozně dlouhá a celá natočená v obýváku nebo kuchyni. Tuhle novou jsme už víc promýšleli, líp nahráli. A máme dojem, že je celá trochu zlejší.“ Křest alba proběhne 5. listopadu 2016 v pražském Panoptikonu Barikáda / Žižkostele. “PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření” vychází u Ladmine Alert.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 3 Akce v okolí
  • Divadlo Ponec

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Ponec
    Praha 3, Husitská 24

    Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo... zobrazit více


Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.