Praha ve 100 slovech

Výstava vítězných textů a doprovodných ilustrací soutěže "Praha ve 100 slovech" bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 7. do 26. listopadu 2016.

Soutěž „Praha ve 100 slovech" je soutěž pro všechny, kteří mají svoje město rádi natolik, že o tom chtějí napsat, ne však více než 100 slov. Obsahem textu může být cokoli – mimoděčné myšlenky, které se člověku honí hlavou v metru, nepatrný detail z ulice, snové představy. Co znamená město pro své obyvatele? Jaké příběhy, vzpomínky, pocity, dojmy mají spojeny s místy, událostmi nebo lidmi z Prahy?

Porota vybrala z obdržených textů 100 nejlepších, které budou vydány v knize kapesního formátu a rovněž jako e-kniha. Z nejlepší stovky textů zvolí porota ještě nejlepších 12, které jako odměnu získají ilustraci ke svému textu, a to od předních českých ilustrátorů.

Soutěž probíhala od 1. června do 15. září 2016.

Výstava se stejnojmenným názvem představí 12 nejlepších textů doplněných ilustracemi známých českých ilustrátorů. Na zahájení výstavy budou také vyhlášeny tři vítězné texty a jejich autorům budou uděleny odměny.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.