Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

3.11.2016

zdarma

Další vstupenky

Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Nenechte si ujít další možnost projít si výstavu Loni v Marienbadu: Film jako umění s odborným výkladem. Ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma představí koncepci výstavy i vybraná díla. Dozvíte se také, proč jsou součástí expozice kniha od Reinera Marii Rilkeho, video s performace Bruce Naumana i záhadný zhasínající se honosný lustr. Začínáme v 18:00 v 1. sále výstavy. Vstup volný, rezervace není nutná.

Výstava „Loni v Marienbadu: Film jako umění“ je inspirovaná stejnojmenným filmem režiséra Alaina Resnaise z roku 1961 a představí výtvarná díla klasické moderny, z nichž vycházel vznik samotného filmu, a také díla současných umělců, kteří se k filmu odkazují. Film Loni v Marienbadu se stal jednou z nejcitovanějších klasik éry poválečné kinematografie.

Svou vizuální přitažlivostí a novátorským zpracováním inspiroval nejen další filmové tvůrce, ale i výtvarné umělce, fotografy, módní návrháře a hudebníky. Výstava „Loni v Marienbadu“ poprvé hlouběji zkoumá kreativní dialog mezi filmem a vizuálním uměním a představuje díla současných umělců, kteří zpracovávají filmové rozbití tradiční posloupnosti času, děje a místa.

Mezi ně patří například Cindy Sherman, Gerhard Richter, Jeff Koons, Vanessa Beecroft nebo Ján Mančuška. Dále přináší výstava také jedinečná díla tvůrců klasické moderny, jako jsou Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico či René Magritte, s nimiž film sdílí avantgardní estetiku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.