KINO Rudolfinum: Loni v Marienbadu (1961)

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

3.11.2016

zdarma

Další vstupenky

KINO Rudolfinum: Loni v Marienbadu (1961)

Nekonečné chodby, luxusní sídlo, dva muži a jedna žena, jejich příběh a jejich dialogy.

Využijte předposlední možnosti vidět film Loni v Marienbadu (1961) režiséra Alaina Resnaise v KINĚ Rudolfinum v Sukově síni! francouzsky s českými titulky vstup zdarma, rezervace není nutná

Jako volná adaptace žánru francouzského nového románu, který vytvořil Alain Robbe-Grillet, se film Loni v Marienbadu zapsal do historie řadou ocenění. Již 1961, v roce svého uvedení, získal Zlatého lva na Benátském filmovém festivale, dva roky poté byl nominován Britskou filmovou akademií v kategorii Nejlepší film a scénář Alaina Robbe-Grilleta byl nominován na Oscara.

Radikalita filmu Loni v Marienbadu spočívá především v rozbití tradičních struktur času, prostoru a reality. Avantgardní hra, jejíž zápletka se odvíjí od otázky, zda se hlavní postavy opravdu minulý rok v Marienbadu potkaly, vychází z uměleckého jazyka, kde samotný styl se stává obsahem.

Geometrické formy, architektonické linie a repetice kompozičních principů jasně odkazují na postupy charakteristické pro vizuální umění. Sám Alain Resnais poznamenal: „Rád bych vytvořil film, který bude vypadat jako socha a znít jako opera."

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.