Nášup: Peeter Pihel z Fävikenu

Do Esky jsme u příležitosti prvních narozenin pozvali Peetera Pihela – zástupce šéfkuchaře restaurace Fäviken (dvě michelinské hvězdy a 41. místo v žebříčku San Pellegrino). Ten pro vás sestavil a s naším týmem uvaří sedmichodové menu spolu s několika amuse-bouche a petite fours. Jak je pro švédský Fäviken typické, celým menu se bude prolínat maso v různých podobách s tradičními severskými surovinami – ovocem z lesa, divokými bylinkami nebo houbami.

Večeře začne přesně na čas a každý chod se bude vydávat pro všechny najednou – počítejte tedy s příchodem na 18:30 a začátkem večeře přesně v 19:00. V ceně Nášupu je také párování s nápoji (alkoholickými i nealkoholickými). Obměna jídel kvůli potravinovým alergiím nebo alternativním způsobům stravování není z organizačních důvodů možná. Děkujeme za pochopení.

Kdo je Peeter Pihel? 

• Nejznámější kuchař v Estonsku, kde se narodil – vyhrál tam titul Kuchař roku, čtyři roky měl vlastní pořad o vaření. 

• Pak se z pozice kuchařské celebrity a šéfkuchaře rozhodl jít dělat řadového kuchaře do švédského Fävikenu. Pozval si ho sám šéfkuchař Magnus Nilsson – a za několik měsíců se Peeter stal sous-chefem.

• Vidět jste ho mohli i v pořadech Mind of a Chef a Chef’s Table.

• Příští rok se zřejmě vrátí do Estonska, aby si znovu otevřel vlastní restauraci.

• Má 5letou dceru, ve volnu rád běhá a hraje fotbal.

• Mimochodem – z Česka zná nejlíp Českou lípu, kam jezdil na fotbalová soustředění – do roku 2013 totiž hrál v estonské reprezentaci.

• Chcete vědět víc? Leccos prozradí i jeho Instagram.

Co je Nášup?

Nášup je něco navíc. Někdy je to kuchař z jiné restaurace, menu pro konkrétní večer nebo netradiční místo. Každou akci ze série Nášup můžete zažít jen jednou a nikdy se už nebude opakovat. Za Nášupy stojí lidé z Ambiente.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 8 Akce v okolí
  • Divadlo pod Palmovkou

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo pod Palmovkou
    Praha 8, Zenklova 34

    Divadlo pod Palmovkou nabízí svým divákům silné a velké příběhy... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.