Šestý ročník Festivalu studentských divadel v Celetné

Letos proběhne v pořadí již šestý ročník Festivalu studentských divadel v Celetné, který tradičně pořádá umělecká skupina OLDstars. V době podzimních prázdnin (27. - 30. října) se můžete v Divadle v Celetné těšit na intenzivní divadelní maraton, v němž se představí nejrůznější divadelní soubory, a to na prestižní adrese v centru Prahy. Představení začínají každý den v dopoledních hodinách a končí v pozdních večerních hodinách. Mezi hostujícími naleznete kromě pořádajících OLDstars také divadlo KoMa, Ty-já-tr NAČERNO, Nenalezen, Nepřijatelní, KUK-U-ŘICE či soubor Buddeto!. Celkem na festivalu odehraje 7 souborů na 24 inscenací.

Celý festival ve čtvrtek večer otevře soubor Ty-já-tr NAČERNO s inscenací PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ ANEB POZOR, ZLÝ PES! a uzavře ho v neděli Wódny muž souboru Nepřijatelní. Divadelní přehlídka nabídne nepřeberné množství žánrů. Páteční program zahájí Divadlo KoMa se hrou LaKoMec. Poté můžete zhlédnout Striptýz na širém moři, který diváci mohou znát již z minulého ročníku, Most přes navždy o příběhu hledání ideální ženy či Jméno současného norského dramatika. V sobotu můžete vidět například hororový příběh na motivy pohádky bratří Grimmů Jalovec, režijní debut Kryštofa Lepšíka Oprašovačku či inscenaci JANA A JAN o fiktivním setkání dvou osobností světové historie - Janu Husovi a Johance z Arku, která slavila úspěch na festivalu studentského divadla Modrý kocour v Turnově. Večer bude patřit Natašinu snu s čerstvou absolventkou DAMU Elizavetou Maximovou a Vraždě v klášterní ulici. Neděli pak započne Gogolův Revizor.

Vstupenky na festival lze rezervovat a zakoupit přímo na pokladně Divadla v Celetné – a to za 80,-kč pro studenty a 150,- pro dospělé.

Záštitu projektu udělila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, starostka Prahy 3 Vladislava Hujová a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Pro více informací můžete navštívit stránky www.oldstars.cz. Vstupenky na jednotlivá představení jsou již nyní k dispozici na pokladně Divadla v Celetné.

OLDstars (*2002) jsou nezávislá studentská umělecká skupina s vášní pro nejrůznější kulturní projekty. Ve svých klubových sklepních prostorech HarOLD a H2O inscenují nejrůznější texty české i světové dramatiky, pořádají scénická čtení, divadelní happeningy a koncerty, organizují divadelní festival v klášteře v Roudnici nad Labem a v Divadle v Celetné. Na Vltavě v roce 2014 provozovali kulturní plavidlo BarOnLoď. Mají vlastní herecké studio a pravidelně spolupracují s profesionálními herci.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.