David Černý / Black Hole

David Černý / Black Hole

Adresa:

Praha 1, Dlouhá 5

Termín: 27.10.2016 29.11.2016

27říj - 29lis celý den

Žánr: výstavysochymoderní

Umělci: David Černý


DSC Gallery s potěšením po třech letech uvede již druhou samostatnou výstavu Davida Černého pod názvem BLACK HOLE. Výtvarníka, doprovázeného pověstí provokatéra, spíše než estetická stránka uměleckého díla láká sarkastická intervence do společenských vztahů a veřejných prostorů.  

David Černý bude na výstavě prezentovat svoji nejnovější tvorbu, kterou vytvořil během posledních tří let. Na své předešlé výstavě prezentoval sérii portrétů složených se zalitých předmětů pod názvem Directors. V příštím roce autor vydá nejenom rozsáhlou monografii, ale bude mít i rozsáhlou výstavu na několika místech Národní galerie.

David Černý představí práce, které nebyly doposud nikdy představeny, či byly představeny pouze zahraničnímu publiku. Na výstavě se budou nacházet nejenom monumentální nerezové plastiky přesahující velikost pěti metru, ale i nejnovější metrové reliéfy určené na zeď. 

David Černý (1967, Praha) v roce 1994 ukončil studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (sochařský ateliér Kurta Gebauera), v letech 1994-96 absolvoval studium v rámci P.S.1 a Whitney Museum Independent Study Program v New...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce