RENT muzikál / 20 LET!

V roce 2016 slaví Rent 20. let od svého prvního uvedení na Broadwayi. Po celém světě probíhají v průběhu roku oslavy k připomenutí tohoto výjimečného díla, například znovunastudováním inscenace a národním tour po USA a Anglii. Písně Jonathana Larsona tak znovu ožívají a dokazují svou nadčasovost. V úžasném českém přebásnění Milana Malinovského zazní znovu i v České republice v období, které je s Rentem přímo spjaté. V předvánočním čase, den po oslavě celosvětového boje proti HIV/AIDS, tedy v pátek 2. prosince.

Americký přelomový muzikál Rent od Jonathana Larsona přepsal dějiny tohoto žánru. Pro svou hudební kvalitu i sílu výpovědi je často srovnáván s nejslavnějšími tituly newyorské Broadwaye. Kritika ho dokonce označila za „nejlepší původní muzikál od roku 1950“. Autentickým jazykem a moderní rockovou hudbou volně vypráví příběh slavné Pucciniho Bohémy. Její děj přenesl do umělecké čtvrti současného New Yorku, kde žije parta kamarádů, snažících se nepromarnit své životy, které mají jen v dočasném pronájmu.

Účinkují: 
Tomáš Vaněk, Roman Tomeš, Michaela Tomešová, Michaela Horká, Tomáš Novotný, Martin Šemík, Milan Malinovsky, Michaela Zemánková, Barbara Chybová, Lucie Brychtová, Laco Hudec Šubrt, Lucie Bakešová, Josef Guruncz, Kateřina Sedláková, David Bouša a Karel Korsa.

Kapela:
klávesy - Petr Ožana
kytara - Ondřej Michalík
baskytara - David Csenge
bicí - Roman Peterský

Koncert je v produkci art4rent, z. s.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.