Loni v Marienbadu - komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Loni v Marienbadu - komentovaná prohlídka s Petrem Nedomou

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 20.10.2016

20říjen čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akceprohlídkazdarma


Ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma Vás provede výstavou Loni v Marienbadu: Film jako umění. Seznámí Vás s její jedinečnou koncepcí, důvody pro výběr jednotlivých uměleckých děl a dozvíte se i zákulisní informace z uměleckého světa.

Samozřejmě bude prostor i pro Vaše dotazy. Vstup na komentovanou prohlídku je volný. Rezervace není nutná. Vstup na výstavu je zdarma díky finanční podpoře Nadačního fondu AVAST.

Výstava „Loni v Marienbadu: Film jako umění“ je inspirovaná stejnojmenným filmem režiséra Alaina Resnaise z roku 1961 a představí výtvarná díla klasické moderny, z nichž vycházel vznik samotného filmu, a také díla současných umělců, kteří se k filmu odkazují. Film Loni v Marienbadu se stal jednou z nejcitovanějších klasik éry poválečné kinematografie.

Svou vizuální přitažlivostí a novátorským zpracováním inspiroval nejen další filmové tvůrce, ale i výtvarné umělce, fotografy, módní návrháře a hudebníky. Výstava „Loni v Marienbadu“ poprvé hlouběji zkoumá kreativní dialog mezi filmem a vizuálním uměním a představuje díla současných umělců, kteří zpracovávají filmové rozbití tradiční posloupnosti času, děje a místa.

Mezi ně patří například Cindy Sherman, Gerhard Richter, Jeff Koons, Vanessa Beecroft nebo Ján Mančuška. Dále přináší výstava také jedinečná díla tvůrců klasické moderny, jako jsou Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico či René Magritte, s nimiž film sdílí avantgardní estetiku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Loni v Marienbadu -...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)