Kurátor Yilmaz Dziewior a Noemi Smolik (přednáška a diskuze)

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

25.10.2016

Další vstupenky

Kurátor Yilmaz Dziewior a Noemi Smolik (přednáška a diskuze)

Významný kurátor na návštěvě v Praze Jazyk: Německy a česky se simultánním překladem | Sprache: Deutsch und Tschechisch mit Simultanübersetzung Ve spolupráci s | In Zusammenarbeit mit: Hope Recycling Station. Kurátor a ředitel Muzea Ludwig v Kolíně nad Rýnem pohovoří s uměleckou kritičkou Noemi Smolik o svém aktuálním výstavním programu a o své kurátorské praxi. Dziewior vedl důležité instituce, jako je Kunsthaus Bregenz a Hamburger Kunstverein. K jeho nejreflektovanějším výstavám patřila přehlídka „Láska je chladnější než kapitál“ (2013) nebo výstava děl Ai Weiweie (2011).

Nejrozsáhlejší sbírka popartového umění. Třetí největší sbírka Picassa na světě. Jedna z nejlepších sbírek německého expresionismu. Jedna z mezinárodně nejuznávanějších sbírek fotografie. V tomto muzeu stíhá jedno NEJ další. Základem pro vznik muzea v roce 1976 byl velkorysý dar Petera a Irene Ludwig, kteří věnovali městu Kolín nad Rýnem 350 děl moderního umění.

Od té doby muzeum nesoucí jméno svého zakladatele své fondy neustále rozšiřuje a dnes patří celosvětově k nejvýznamnějším sbírkám umění 20. a 21. století. Více informací: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=20824701 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.