Tematický prostor Ammán, arabské město

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

1.12.2016

Další vstupenky

Tematický prostor Ammán, arabské město

V rámci projektu Carte blanche Middle East www.goethe.de/carteblanche Goethe-Institut provede instituční experiment mezi Prahou a Ammánem a po dobu tří měsíců otevře ve své budově na břehu Vltavy zastoupení jordánského Goethe-Institutu. Ten, kdo navštíví tematický prostor v Praze, získá přístup k Ammánu, arabskému městu, jeho aktérům a aktérkám, k jeho diskursu, myšlenkám a záležitostem.

Tematický prostor zahájíme 1. prosince v 18 hodin. Přístupný bude do 31. ledna 2017. Koncepce a naplnění tematického prostoru vzniká ve volném propojení kurátorek a kurátorů, kulturních pracovníků a kolegů z obou měst. Nejprve byli vysláni na rešerši do Ammánu tři aktéři z Čech – spisovatelka Petra Hůlová, umělec a aktivista Lukáš Houdek a urbanista antropolog Pavel Borecký, kde se seznámili s řadou partnerů tamějšího Goethe-Institutu. Posléze se vypraví dvě kurátorky z Ammánu Noura Al Khasawneh a Toleen Touq na rezidenční pobyt do Prahy a naváží zde kontakty s lokální uměleckou a kulturní scénou.

Na této výměně se podílí i spolupracovníci obou institutů formou takzvaného programu Job-Shadowing. V rámci kolektivního vyjednávacího procesu se propojí výsledky rešerší a zkušeností, získané znalosti o sobě navzájem a nové kontakty mezi všemi zúčastněnými a vytvoří design tematického prostoru. Jeho srdcem bude instalace s kobercem nazvaná „PrayWay“ uměleckého kolektivu „Slavs and Tatars“, kterou lze využívat jako pohovku na čtení či jako prostor pro setkávání. Četné prezentace, diskuse a promítání doplní celkovou informační nabídku. Vznikne tak unikátní prostor, kde se toho bude hodně dít.

Tento moment globální simultánnosti umocní spolupráce s Berlínskou zemskou knihovnou, která paralelně hostí v Berlínském exilu tematický prostor věnovaný Goethe-Institutu v Damašku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.