NTKino: Zahrada hrou

▶ZAHRADA HROU dokumentární film o neobvyklé proměně tří školních zahrad

▶ O FILMU Tři školy, tři týmy architektů, tři proměny. Časosběrný dokument, natáčený v letech 2013–2016 zachycuje příběh tří školních zahrad a jejich postupné obnovy pohledem hlavních protagonistů: zástupců škol, rodičů, architektů, výtvarníků a samozřejmě dětí. Snímek divákovi odkrývá způsob nahlížení na prostředí pro děti jako na místo svobodného rozvoje, potřebného k objevování schopností a upevňování vztahu dětí k okolnímu světu.

Název filmu Zahrada hrou odkazuje ke stejnojmennému grantovému programu, realizovanému Nadací Proměny Karla Komárka. Jeho smyslem je pomáhat vytvářet inspirativní prostředí u škol se zapojením komunity a odborníků. Jak se školám podaří cestu za proměnou zvládnout? Změní se přitom víc než jen zahrada? © Nadace Proměny Karla Komárka

▷SCÉNÁŘ A REŽIE Marta Zídková ▷ROK VÝROBY 2016 ▷DÉLKA FILMU 43 minut

▷UPOUTÁVKA http://bit.ly/ZAHRADA_HROU-trailer ▶ DISKUZE S TVŮRCI FILMU A ZÁSTUPCI NADACE Kromě zodpovězení otázek k obsahu samotného filmu se bude možné blíže seznámit s nadačním programem Zahrada hrou a možnostmi, které nadace nabízí všem, kdo se chtějí pustit do proměny svého okolí. Pro účastníky budou připraveny rovněž materiály k diskutovaným tématům (k volnému rozebrání).

▶ VÍCE O NADACI www.nadace-promeny.cz www.promenyproskoly.cz ▶ ENGLISH SUBTITLES ▶VSTUP ZDARMA

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 6 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • RockOpera Praha

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  RockOpera Praha
  Praha 7, Komunardů 306/1

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.