Cherepaka

Smrt želvy – rozklad masa i věčnost krunýře. Novocirkusové úchvatné představení kontorsionistky (hadí ženy) Andréane Leclerc zkoumající dualitu smrti a lidské touhy žít.

Tato scénická báseň se pokouší jít za hranice kontorsionistické techniky kroucení, snaží se vytvořit akrobatický a fyzický jazyk, který neuvěřitelným způsobem stimuluje představivost diváků. Je ovlivněna Delezovou Logikou smyslu i imaginárnem Francisa Bacona. Cherepaka symbolizuje napětí mezi věčností (nesmrtelný krunýř želvy) a pomýjivostí rozkládajícího se zvířecího masa.

Andreane Leclerc je absolventkou prestižní cirkusové školy Ecole nationale de cirque Montréal, na níž začala studovat už v devíti letech. Během studia absolvovala výcvik různých cirkusových disciplín, přičemž její vyvolenou se stala kontorsionistika (cirkusová disciplína, která vychází z výrazné flexibility těla a hypermobility kloubních pouzder; kontorsionisté a kontorsionistky bývají často nazýváni hadí muži a hadí ženy).

Andreane Leclerc strávila několik let v angažmá v novocirkusových souborech a souborech fyzického a experimentálního divadla (Cirque Eloize, Pomp Duck and Circumstance, No Fit State, Tiger Lillies Circus, The Bremer Shakespeare Company). Po evropském uměleckém působení se v roce 2006 vrátila do Montrealu, kde začala svou sólovou dráhu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 3 Akce v okolí
  • Divadlo Ponec

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Ponec
    Praha 3, Husitská 24

    Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.