Den rodinných filmů

Stranou pozornosti Národního filmového archivu nezůstávají ani rodinné filmové kolekce, o jejichž shromažďování a záchranu se tato instituce systematicky snaží od roku 2000. Každoroční významnou akci spojenou s touto činností představuje Den rodinných filmů, který v rámci mezinárodní iniciativy Home Movie Day proběhne letos v kině Ponrepo již potřetí.

Podobně jako desítky kinosálů ve více než dvaceti zemích Evropy, Asie, Jižní a Severní Ameriky se Ponrepo v tento den od 14:00 otevře příchozím, kteří vlastní filmy s rodinnými záběry různých formátů (8mm, 9,5mm, 16mm). Přinesené materiály odborně posoudí pracovníci NFA a část z nich ještě ten den promítnou návštěvníkům kina.

V případě historicky cenných filmů NFA nabízí archivaci filmového materiálu v klimatizovaných depozitářích výměnou za přepis originálního záznamu na moderní nosič (DVD apod.). Setkání s rodinnými filmy vyvrcholí v 17:30 projekcí pásma sestaveného z materiálů již v NFA uložených. Letošní výběr se soustředí na Prahu a její okolí, jak je v průběhu let zachytily kamery rodinných filmařů. Majitelé starých rodinných filmů, kteří o akci mají zájem a kterým nevyhovuje termín jejího konání, mohou materiály přinášet do kina Ponrepo již od 19. září, vždy v pondělí a ve středu mezi 16:00 a 19:00.

Personál zdejší kavárny filmy převezme na základě potvrzení NFA o dočasném převzetí do úschovy a následně je předá kurátorovi, jenž bude vlastníky kontaktovat.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.