XXI. Mezinárodní výstava lastur a mořských přírodnin

XXI. Mezinárodní výstava lastur a mořských přírodnin

Adresa:

Praha 8, Burešova 1661

Termín: 15.10.2016 16.10.2016
Vstupné:

30

15říj - 16říj celý den

Žánr: ostatní akce


Cílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to vůbec největší akce svého druhu ve střední Evropě. Na více jak 90 stolech bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů.

Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Některé výstavní kusy můžou mít cenu i mnoha tisíc korun.

Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek. Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé, letos v rekordním počtu dvanácti zemí - Slovenska, Francie, Švýcarska, Polska, Německa, Maďarska, Rakouska, Itálie a Belgie. Už podruhé přijedou také kolegové z Japonska a Senegalu s ukázkami vzácných lastur.

Členové Českého klubu sběratelů lastur (150 členů) předvedou také to nejzajímavější ze svých sbírek. Výstavu bude provázet slosovatelná anketa pro všechny návštěvníky o nejzajímavější výstavní kolekci. Tři vylosovaní návštěvníci obdrží jako cenu krásné lastury.

Návštěvníci, kteří mají doma nějaké mušle, o kterých by se chtěli něco dozvědět, je můžou přinést a ukázat některému z pořadatelů. Pořadatelé je pomohou identifikovat, případně určit jejich hodnotu. Může být mezi nimi i unikátní a drahý kousek. Na výstavě nebudou chybět mince, známky, telefonní karty s mořskou tématikou a rovněž zkamenělé mušle, mořské houby atd.

Pro děti je připravený dětský koutek s mnoha zajímavými činnostmi.

Všechny obdivovatele této nádherné a početné části přírody srdečně zve Český klub sběratelů lastur.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce XXI. Mezinárodní...

Hostel Praha Ládví Praha 8 (161 metrů)

Hotel Fortuna Luna Praha 8 (812 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (5.4 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (6 km)