Kavárny naživo

Kavárny naživo je multižánrový festival probíhající v prostorách nejrůznějších kavárenských podniků. Hlavním jeho cílem je oživit místa, kde se lidé běžně denně setkávají a přinést do nich zážitky přesahující běžnou kavárenskou zkušenost.

S odkazem na první republiku tak festival přináší návštěvníkům návrat kulturního ducha do jejich každodenně oblíbených míst. Na celý měsíc říjen tak městské kavárny ožijí hudbou, poezií, divadlem, výstavami, filmy, přednáškami i workshopy.

Díky své rozsáhlé nabídce zahrnující od každého žánru nějakou ochutnávku, je festival vhodný pro studenty, rodiny s dětmi, talentované umělce, ale i kulturní laiky, pro muže, ženy, psy i kočky, každý bez ohledu na jakékoli stratifikační prvky si na festivalu vybere to své.

V roce 2016 bude festival probíhat ve více jak čtyřech městech, mezi nimiž bude i zahraniční partner, tedy ve více jak stovce kaváren, dvou jazycích a v obrovskou kupou nadšených organizátorů a talentovaných umělců. Vše započne zahajovacími večery již 30. září, kde se budou snoubit všechny typy nabízených akcí.

V následujících týdnech pak festival návštěvníkům nabídne pravidelné cykly začínající pondělními přednáškami, středečním divadlem či filmem, pokračující pátečními hudebními koncerty a končící nedělními workshopy, kde hlavní podmínkou je aktivní zapojení. Hřebem celých Kaváren naživo budou bohatá zakončení s nejvybranějším programem.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.