Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Davidem Koreckým

Loni v Marienbadu I komentovaná prohlídka s Davidem Koreckým

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 6.10.2016
Vstupné:

zdarma

6říjen čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akceprohlídkazdarma


Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy Loni v Marienbadu. Kurátor David Korecký Vás seznámí s originální estetikou snímku Loni v Marienbadu, jejími východisky i šíří vlivu. Dozvíte se také, jak se potkali Alain Resnais a Alain Robbe-Grillet, tedy režisér a autor scénáře k filmu. Vstup zdarma.

Výstava „Loni v Marienbadu: Film jako umění“ je inspirovaná stejnojmenným filmem režiséra Alaina Resnaise z roku 1961 a představí výtvarná díla klasické moderny, z nichž vycházel vznik samotného filmu, a také díla současných umělců, kteří se k filmu odkazují. Film Loni v Marienbadu se stal jednou z nejcitovanějších klasik éry poválečné kinematografie.

Svou vizuální přitažlivostí a novátorským zpracováním inspiroval nejen další filmové tvůrce, ale i výtvarné umělce, fotografy, módní návrháře a hudebníky. Výstava „Loni v Marienbadu“ poprvé hlouběji zkoumá kreativní dialog mezi filmem a vizuálním uměním a představuje díla současných umělců, kteří zpracovávají filmové rozbití tradiční posloupnosti času, děje a místa.

Mezi ně patří například Cindy Sherman, Gerhard Richter, Jeff Koons, Vanessa Beecroft nebo Ján Mančuška. Dále přináší výstava také jedinečná díla tvůrců klasické moderny, jako jsou Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico či René Magritte, s nimiž film sdílí avantgardní estetiku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Loni v Marienbadu I...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)