Literární soutěž Seifertův Žižkov

Adresa:

Praha 3

Termín: 23.9.2016 25.10.2016

23zář - 25říj celý den

Žánr: ostatní akcesoutěžliteratura


Při příležitosti 115. výročí narození Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu, vyhlašuje dne 23. září 2016 třetí městská část celostátní literární soutěž Seifertův Žižkov, jejímž cílem je motivovat žáky staršího školního věku k hlubšímu zájmu o literaturu, zapojení fantazie do tvůrčího psaní, rozvoji slovní zásoby a schopnosti komunikace. Soutěž vyhlašuje Městská část Praha 3.

Soutěž je určena pro žáky a studenty ve věku 10 – 16 let a jejím úkolem je mimo jiné vést je ke kreativnímu vyjádření svých názorů, posilovat národní tradice a připomínat významnou osobnost literárního světa, žižkovského rodáka Jaroslava Seiferta. Současně soutěž napomůže rozvinout u žáků a studentů zásady ochrany duševního vlastnictví k vlastnímu dílu udělením licenčních podmínek Creative Commons.

„Budeme velice rádi, pokud první ročník přinese své ovoce a dá žákům ten správný impuls k vlastní literární tvorbě. Doufáme, že objevíme nové talenty, mladé autory, kteří najdou zalíbení v kreativním psaní. Jaroslav Seifert, jemuž byla nedávno odhalena plastika na Žižkově, je úzce spjatý s městskou částí. Věřím, že Seifertův Žižkov se stane tradiční literární akcí“ uvedla radní pro školství a volný čas mládeže Jaroslava Suková, která soutěž iniciovala. 

Autorská díla soutěžících, poezie či próza, musí být  inspirována dílem Jaroslava Seiferta. Příspěvky mohou mladí autoři posílat od 25. 10. 2016 do 20. 4. 2017 na adresu seifertuvzizkov@praha3.cz. Vyhodnocení příspěvků odbornou porotou se uskuteční 5. 5. 2017 a slavnostní vyhlášení vítězných děl, včetně vydání sborníku proběhne v září 2017. Registrace a další informace jsou na adrese www.seifertuvzizkov.cz.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Literární soutěž...

Hotel Prokopka Praha 3 (72 metrů)

Seifert Superior Praha 3 (192 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (542 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 903 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 449 m)