Koncert Duo Zikr - Několik slov o duši

Zveme Vás na koncert světově uznávaného Dua Zikr a varhanistky Kateřiny Málkové "Několik slov o duši" v Kostele sv. Martina ve Zdi. Jedná se o jedinečný projekt, v němž poprvé Duo Zikr (Olga Tkačenko a Igor Silin) vystoupí se svojí vokální improvizací v doprovodu varhan.

Duo Zikr je vokální dvojice, která vznikla v 90-tých letech v dramatické škole „Fireflower“. Svůj název si Duo propůjčilo z arabštiny, ve které zikr znamená „modlit se za někoho“. Umělci tím vyjadřují rámec svého hudebně-filozofického sdělení, které se jednotlivými improvizačními kousky dotýká odpradávna aktuálních témat. Duo s minimálními hudebními prostředky mísí prvky klasické vokální techniky s východními mody, pravoslavným chorálem či slovanskou melodikou, avšak bez jakékoliv závislosti na harmonii, formě či slovním vyjádření. Vnímání hudby tohoto typu vyvolává v posluchači neobyčejné emocionální prožitky od pokoje, vášně, radosti až po utrpení či hledání...

Duo Zikr již vystupovalo v Praze třikrát, naposledy v roce 2013 v Rudolfinu. A tentokrát se můžete těšit na jejich koncert v kouzelné atmosféře kostela svatého Martina ve zdi, kde budou improvizovat na téma „Několik slov o duši“ v doprovodu talentované varhanistky Kateřiny Málkové.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.