Wabi Daněk a Ďáblovo stádo

WABI DANĚK A ĎÁBLOVO STÁDO – Jediný veřejný koncert v tomto roce!

Jediný veřejný koncert v tomto roce legádrního počinu Ďáblovo stádo v čele s bardem Wabi Daňkem se uskuteční 25.10. v pražském klubu Malostranská Beseda.

Wabi Daněk je folkový český písničkář a trampský bard, kterého není třeba představovat. Jeho písně jako Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad a mnoho dalších defacto zlidověly. V posledních letech se spojil s uskupením výrazných muzikantů, které si říká Ďáblovo stádo. Alba natačejí v horských srubech či posázavských hospodách, což dodává jejich syrovému pojetí autenticitu.

Wabi a Ďáblovo stádo vás překvapí neotřelým a melancholičtějším pojetím odrhovačky jako Laredo, Jesse James, country rock'n'rollem o vraždě ze žárlivosti, Francka a Johnny, zprostředkují atmosféru new orleanského pohřbu, zavedou vás k močálům do St. Louis i k břehům irských jezer. Zlidovělé texty, pozapomenuté klenoty, ale i Daňkovy osvědčené evergreeny, to vše zazní během vyjímečných koncertů. Muzikantskou sestavu tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, basista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Umělci: Wabi Daněk

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.