Csaba Molnár: The Ox

Praha 3, Husitská 24

19.9.2016

190 / 120 / 300

Další vstupenky do divadla

Csaba Molnár: The Ox

Pětice osobitých, byť rozdílných postav se v atmosféře blíže neurčené diktatury pokouší vytvořit fiktivní prostor, kde mohou svobodně vyjádřit své myšlenky a potřeby. Pomocí neotřelé kombinace rytmu, hry, tance, smíchu či dotyků se snaží zbavit mechanismů, jimiž ustavičně kontrolujeme sebe i ty druhé, a navázat mezi sebou opravdové spojení. Je divadlo místem, kde se jim to podaří?

Maďarský choreograf zde zkoumá téma struktur a hranic, které nás limitují jak ve společenském kontextu, tak i v každodenním životě. Diktatura není jen systém, ale je v nás, a nejpalčivěji se promítá do našich intimních vztahů, jimž dominuje nesvoboda a touha po moci. Ačkoli se Csaba Molnár ve svém novém díle vydává cestou recese, bláznovství a místy až estrádní zábavy, z inscenace dýchá temná realita dnešní doby.

Choreografie: Csaba Molnár
Tančí: Emese Cuhorka, Csaba Molnár, Viktor Szeri, Zsófai Vadas Tamara, Júlia Vavra
Světla: Kata Dézsi
Dramaturgie: Ármin Szabó-Székely
Umělecká spolupráce: Marcio Canabarro
Produkce: Anikó Rácz Anikó
Speciální poděkování: Áron Porteleki, Bence Vavra

Partneři / podporovatelé: Visegrad Fund, National Cultural Fund of Hungary, Balassi Institute, PONEC – divadlo pro tanec, Studio Alta, Trafó Budapest, Be Spectative, Open Latitudes3, Creative Europe Programme

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 3 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.