Litevští mistři fotografie a Gunars Binde

Praha 1, Staroměstské náměstí

10.9.2016 9.10.2016

140 Kč, snížené vstupné (studenti, senioři) 60 kč

Koupit vstupenku

Další vstupenky

Litevští mistři fotografie a Gunars Binde

Výstava představí tvorbu pěti velkých osobnosti jedné generace, které proslavily litevskou fotografii a změnily tvář té světové - Antanase Sutkuse, Alexandrase Macijauskase, Romualdase Rakauskase, Romualdase Požerskise a Virgilia Šonty. Výpravná expozice je završena fotografiemi světově proslulého lotyšského autora Gunarse Bindeho.

Existencialismem ovlivněný Antanas Sutkus (*1939) hypnotizuje diváka výmluvnými psychologickými portréty a silnými kompozicemi, zatímco Romualdas Požerskis (*1951) vypráví cestu člověka časem a světem ve své rozsáhlé časosběrné sérii s liliputánem Alfonsem v hlavní roli. Ve fotografiích Alexandrase Macijauskase (*1939) se odráží syrovost a zemitost litevského venkova a jeho malých velkých příběhů, které zachytil mimo jiné ve své kolekci z dobytčích trhů.

Pro poetický cyklus “Kvetení” Romualdase Rakauskase (*1941) je charakteristická záplava jarních kvítků dotvářející autorovy umělecké vize. Tvorba pátého litevského fotografa Virgiliuse Šonty (*1952) je zastoupena prostorově velkorysými snímky z baltského pobřeží či amerických pouští a emocionálním souborem fotografií dětí z litevských dětských domovů.

Součástí rozsáhlé expozice na Staroměstské radnici je také výběr aktů a legendární soubor “Létající ženy” lotyšského klasika Gunarse Bindeho (*1933). 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.