Já jsem tvůj zajíc

Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická sonda do času, inspirovaná nafukovacími hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Teprve po mnoha letech byly tyto hračky objeveny znovu a oceněny jako umělecká díla.

Libuše Niklová se stala vůbec první českou umělkyní, jejíž tvorba byla představena v prestižním Museu des Arts décoratifs a v pařížském Louvru. Její hračky byly vystaveny také v Museum of Modern Art v New Yorku. Petr Nikl se představením Já jsem tvůj zajíc vyrovnává s její předčasnou smrtí a vrací se zpět do svého raného dětství.

Scéna představení je černobílá jako staré rodinné filmy, které Petr nedávno objevil. Prostor divadla postupně potichu zaplňují nafukovací objekty, jež stejně tiše nakonec mizí. Toto představení je úžasným výletem do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá.

Petr Nikl, malíř, hudebník, fotograf a divadelník. Člen umělecké skupiny Tvrdohlaví. V roce 1995 mu byla udělena Cena Jindřicha Chalupeckého. Vydává autorské knihy pohádek, věnuje se výtvarným a divadelním...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Umělci: Petr Nikl

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.