Já jsem tvůj zajíc

Já jsem tvůj zajíc

Adresa:

Praha 1, Na Poříčí 26

Termín: 22.10.2016
Vstupné:

190

22říjen neděle 20:00

Žánr: divadloShow

Umělci: Petr Nikl


Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická sonda do času, inspirovaná nafukovacími hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Teprve po mnoha letech byly tyto hračky objeveny znovu a oceněny jako umělecká díla.

Libuše Niklová se stala vůbec první českou umělkyní, jejíž tvorba byla představena v prestižním Museu des Arts décoratifs a v pařížském Louvru. Její hračky byly vystaveny také v Museum of Modern Art v New Yorku. Petr Nikl se představením Já jsem tvůj zajíc vyrovnává s její předčasnou smrtí a vrací se zpět do svého raného dětství.

Scéna představení je černobílá jako staré rodinné filmy, které Petr nedávno objevil. Prostor divadla postupně potichu zaplňují nafukovací objekty, jež stejně tiše nakonec mizí. Toto představení je úžasným výletem do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá.

Petr Nikl, malíř, hudebník, fotograf a divadelník. Člen umělecké skupiny Tvrdohlaví. V roce 1995 mu byla udělena Cena Jindřicha Chalupeckého. Vydává autorské knihy pohádek, věnuje se výtvarným a divadelním...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Já jsem tvůj zajíc

Best Western Hotel Bílá Labuť Praha 1 (110 metrů)

Aparthotel Biskupský dvůr Praha 1 (146 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (518 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (988 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 260 m)