Et Cetera: Fotografie

Praha 1, Štěpánská 47

15.9.2016 15.10.2016

zdarma

Další vstupenky

Et Cetera: Fotografie

Výstava, jejímiž ideovými tvůrci jsou pan Francesco Augusto Razetto a Ottaviano Maria Razetto , bude tentokrát věnována dílům 18 mladých českých fotografů a fotografů žijících dlouhodobě v České republice pod věkovou hranicí 40 let.

Výstava je dalším kulturním počinem v duchu koncepce nadačního fondu ELEUTHERIA, která po úspěchu výstavy konané v minulém roce v Muzeu MAXXI v Římě (Národní muzeum umění XXI. století) představující nový pohled na české figurativní umění za posledních 26 let, obrátila dnes svoji pozornost na umění současné fotografie.

Mezi účastníky soutěže najdeme i známá jména těch, kteří již dosáhli řady ocenění i na mezinárodním poli. Odborná komise vybrala díla 18 umělců, jmenovitě Alžběta Jungrová, Bet Orten, Martin Stranka, Jan Šmíd, Karin Zadrick, Francesco Bencivenga, Jana Ehre, Martin Faltejsek, David Gaberle, Iva Haj, Andrii Konontsev, Kubo Krížo, Viktor Mácha, Honza Sakař, Simona Smrčková, Jiří Šebek, Kateřina Trousilová, Nino Zardalishvili a udělila též zvláštní uznání mladičké Patricii Aleixo za její originální, kreativní pojetí fotografie.

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Úřadu městské části Prahy 1, Italského kulturního institutu, FAMU a Česko-italské obchodní a průmyslové komory. Et Cetera je projektem, který již od svého prvopočátku vybočuje z početných “kolektivních” výstav a vytváří si rok co rok vlastní osobitý přístup s cílem objevit to nejlepší, co nabízí soudobá česká umělecká tvorba a podpořit mladé začínající české umělce.

Těšíme se na Vaši návštěvu v Galerii 1 ( www.galerie1.cz ). Nadační fond Eleutheria

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí
 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.