Steve McCurry - Photographer

Steve McCurry - Photographer

Adresa:

Praha 1, Jungmannovo náměstí 753

Termín: 5.9.2016 2.10.2016
Vstupné:

140 Kč, snížené vstupné 60 Kč

5zář - 2říj celý den

Žánr: výstavyfotografiefotky


Výstava světoznámého fotografa Steva McCurryho čítá 107 velkoplošných fotografií, mezi kterými nechybí jeho vítězné snímky z World Press Photo a také autorův nejslavnější portrét “Afghánská dívka”, přezdívaná “Mona Lisa Východu”. 

Steve McCurry je již přes 30 let jednou z nejuznávanějších osobností současné fotografie, proslavil se roku 1979, kdy se za pomoci uprchlíků z Pákistánu dostal do rebely kontrolovaného Afghánistánu těsně před sovětskou invazí. Později, když se s plnovousem a v přestrojení vynořil zpět na druhé straně hranic, měl na sobě domorodý oděv, ve kterém skrýval zašitý film.

Byl to právě tento svitek, který obletěl svět a poprvé ukázal afghánský konflikt v plné šíři. Charakteristické pro jeho tvorbu je, že nezobrazuje pouze “krajinu války”, ale také lidské osudy na jejím pozadí. Fotografie Steva McCurryho patří k významným dílům nejprestižnějších světových sbírek moderního umění a byly mnohokrát vystavovány na různých kontinentech, autor získal nespočet ocenění a v roce 1984 se stal dokonce čtyřnásobným vítězem v soutěži World Press Photo. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Steve McCurry -...

Hotel Liberty Praha 1 (136 metrů)

Hotel Prague Inn Praha 1 (178 metrů)