Steve McCurry - Photographer

Praha 1, Jungmannovo náměstí 753

5.9.2016 2.10.2016

140 Kč, snížené vstupné 60 Kč

Koupit vstupenku

Další vstupenky

Steve McCurry - Photographer

Výstava světoznámého fotografa Steva McCurryho čítá 107 velkoplošných fotografií, mezi kterými nechybí jeho vítězné snímky z World Press Photo a také autorův nejslavnější portrét “Afghánská dívka”, přezdívaná “Mona Lisa Východu”. 

Steve McCurry je již přes 30 let jednou z nejuznávanějších osobností současné fotografie, proslavil se roku 1979, kdy se za pomoci uprchlíků z Pákistánu dostal do rebely kontrolovaného Afghánistánu těsně před sovětskou invazí. Později, když se s plnovousem a v přestrojení vynořil zpět na druhé straně hranic, měl na sobě domorodý oděv, ve kterém skrýval zašitý film.

Byl to právě tento svitek, který obletěl svět a poprvé ukázal afghánský konflikt v plné šíři. Charakteristické pro jeho tvorbu je, že nezobrazuje pouze “krajinu války”, ale také lidské osudy na jejím pozadí. Fotografie Steva McCurryho patří k významným dílům nejprestižnějších světových sbírek moderního umění a byly mnohokrát vystavovány na různých kontinentech, autor získal nespočet ocenění a v roce 1984 se stal dokonce čtyřnásobným vítězem v soutěži World Press Photo. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.