Cannes 2016: Séances spéciales – Film de clôture

Tři dámy v režisérském křesle, dvě hvězdy současného francouzského filmu, jedna amerického: Sandrine Kiberlainová, Laetitia Casta a Chloë Sevigny.

Hezká postava / Bonne figure / Sandrine Kiberlainová / Francie 2016 / hraje: Chiara Mastroianniová / 13 min. – V průběhu večerní slavnosti, na které byla odměněna za svůj herecký výkon, se Françoise dostává vřelých a obdivných pohledů. Oslňuje krásnou róbou, jež ji padne jako ulitá. Když se ocitá zpět doma, nedaří se jí zdolat zapínání na šatech. Absence jakékoli pomoci ji zpřítomňuje hloubku její osamělosti.

Ve mně / En moi / Laetitia Casta / Francie 2016 / hrají: Yvan Attal, Lara Stoneová / 26 min. – Filmový režisér přijíždí do pařížské Opery, aby zde natočil svůj příští film. Přichází o inspiraci a snaží se nalézt východisko ze svého osamocení a strachu z neúspěchu. S každým dalším krokem, se mu vrací imaginace a podivuhodné postavy jej provází a navrací mu touhu tvořit a milovat.

Kitty / Chloë Sevigny /USA 2016 / hrají: Edie Yvonneová, Ione Skyeová / 14 min. – Filmová adaptace povídky Paula Bowlese. Příběh mladé dívky, která se mění v kočku, když dospívá a vzdaluje se vlivu rodiny.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.