KINO 43 Special I Těžká volba

KINO 43 Special I Těžká volba

Adresa:

Praha 7, Dělnická 43

Termín: 24.8.2016

24srpen středa 20:00

Žánr: film


KINO 43 a My Street films uvádí film o životě v systému, kde se vládne nejlepším z pokleslých způsobů a diskuzi na téma volebních systémů. 20:00 Film: Těžká volba (69 min) 21:15 Diskuze s autorkou filmu Zuzanou Piussi, moderuje Hanka Gomoláková (My Street Films) Světové ekonomické fórum v roce 2014 popsalo a statisticky doložilo několik klíčových globálních témat, které indikují kritické a zlomové společenské jevy.

Mezi nimi je zhoršující se pozice zastupitelské demokracie, spočívající v poklesu důvěry ve volené zástupce lidu i mechanismy a procesy, které volbě předcházejí. Jak ukazuje graf sestavený SEF pro poslední půlstoletí, tento trend se soustavně zhoršuje, k akceleraci došlo po krizi v roce 2008, kdy se v celém západním světě masově projevila nedůvěra lidí ve schopnost politické třídy řešit nastalé krize.

Film se zabývá tímto fenoménem nejen na pozadí slovenských prezidentských voleb – zkoumá kandidáta, voliče a volební mechanismy v jádru Střední Evropy, situační dění vrství úvahy slovenských i českých filosofů, mediálních a PR expertů. #KINO43 www.kino43.cz kino43@paralelnípolis.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce KINO 43 Special I...

Extol Inn Praha 7 (240 metrů)

LEON Hotel Praha 7 (456 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (2.4 km)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.5 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (2.9 km)