Putinovy volby

V Rusku půjdou 18. září tamní občané vystavit vysvědčení vládnoucí straně prezidenta Vladimíra Putina Jednotnému Rusku. Země se od posledních parlamentních voleb propadla do ekonomické krize zejména kvůli sankcím a pádu cen ropy. Díky asertivní zahraniční politice a expanzi na Ukrajině a v Sýrii se ale Putinovi podařilo přesměrovat pozornost jinam a zajistit si tak rekordní veřejnou podporu. To se však nedá říct o úzkém okruhu vlivných lidí v Kremlu, kde mezi sebou soupeří o ekonomické směřování země liberální a statocentrické frakce. Může Putinovu pozici někdo ohrozit? Existuje v Rusku nějaká alternativa Jednotému Rusku?

A jak je na tom liberální opozice v zemi? Debatovat se bude nejen o politické situaci a nadcházejících volbách ale i celkové situaci v Rusku. Debatu pořádá informační portál iSouvislosti.cz. Moderuje Petr Boháček (iSouvislosti). PhDr. Michael Romancov, Ph.D. je politický geograf, pedagog a publicista. Působí na katedře politologie Institutu politologických studií FSV UK a na Metropolitní univerzitě Praha. Přispívá do řady českých periodik.

Je absolventem Pedagogické fakulty, Filozofické fakulty a Fakulty sociálních věd UK. Jaroslav Šimov je novinář a historik, redaktor ruské sekce Rádia Svoboda/Svobodná Evropa. Jako novinář se specializuje na politické systémy Ruska a jiných zemí bývalého SSSR (Ukrajina, Bělorusko), vztahy mezi Ruskem a evropskými zeměmi, ruská média a propagandu.

Je kandidátem historických věd, autorem několika prácí o dějinách habsburské monarchie a vztazích mezi Střední Evropou a Ruskem. * Paralení Polis je nezávislý think-tank a hackerspace, ve kterém najdete ideově zaměřený Institute of Cryptoanarchy, skvělou kávu v Bitcoin Coffee, coworking Paper Hub - řekněte si o den zdarma, a také MakersLab, kde vás zasvětíme do tajů 3D tisku. POZOR! Po roce se blíží naše největší akce: Hackers Congress Paralelní Polis 2016. Opět budete mít unikátní příležitost užít si třídenní svátek plný skvělých akcí, přednášek a inspirativních diskuzí s hackery, umělci, aktivisty, podnikateli a inovátory z celého světa. Ať žije decentralizace, rebelství a dobrá káva! Sledujte www.hcpp.cz #HCPP16

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.