Merchandise /USA/

Merchandise /USA/

Adresa:

Praha 10, Krymská 12

Termín: 16.11.2016
Vstupné:

213,-, na místě 250,-

16listopad středa 19:30

Žánr: koncertyRockIndie

Umělci: MerchandiseEZTV


Americká kapela Merchandise oznámila detailní informace o svém novém albu A Corpse Wired For Sound, které vyjde 23.září na labelu 4AD. Současně také uvádí videoklip k druhému singlu s názvem ‘End Of The Week’ a oznámili termíny turné, při kterém 16.listopadu zamíří do pražského Café V lese.

Kapela vznikla zhruba před deseti lety v Tampě na Floridě. Albová novinka A Corpse Wired For Sound je novou kapitolou historie této hardcorem a noisem formované party. 

Po albu z roku 2014 After The End — dílem, které celá kapela nahrála ve skříni— se Merchandise zredukovali na trio ve složení Carson Cox (zpěv, electronika), Dave Vassalotti (kytara, electronika) a Pat Brady (basová kytara). Odjeli do města Rosà v Itálii na svou první session ve studiu s místním producentem ICIO. Devítiskladbové dílo A Corpse Wired For Sound bylo napůl nahráno ve studiu a napůl doma v Tampě, stejně jako v Coxově nové základně v New Yorku a Berlíně – kulminace spolupráce na velkou vzdálenost mezi Coxem a Vassalottim.

Metalový název alba je inspirován sci-fi povídkou JG Ballarda, ale zároveň vystihuje momentální rozpoložení kapely. “Pro After The End jsme se znovuzrodili jako rocková kapela" říká Vassalotti, “a pak jsme hned umřeli. Nemohlo to vydržet. Výsledkem je tahle mrtvolka z obou stran Atlantiku. Zpívá navěky všemu navzdory." Cox pokračuje, “je to o pravdivosti dospívání. S sebou si přátele ani milenky nevezmete. Je to o nalezení klidu a míru v té osamělosti."

Druhá skladba z A Corpse Wired For Sound ‘End Of The Week’  “ je o osobní reflexi a hrůze." říká Cox. Klip je poctou italskému režisérovi Michelangelu Antonioniovi a jeho snímkům Zvětšenina a Zabriskie Point. “Rozbité zrcadlo není jen symbol smrti,” vysvětluje Cox. “Je to rozbitý obraz humanity, který se odráží na všechny, kteří čtou denní zprávy. Realita je letos nesmírně hořké sousto. Lidé zla, kteří tvoří společnost, se každý den probudí a podívají se na sebe do zrcadla."

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 10 Akce v MČ Praha 10

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Merchandise /USA/

Pension Beetle Praha 2 (416 metrů)

Aparthotel Susa Praha - Vinohrady (559 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (1 089 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (2.3 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 137 m)