Francouzský trh

Francouzský trh

Adresa:

Praha 1, Kampa

Termín: 12.7.2016 17.7.2016
Vstupné:

zdarma

12čvc - 17čvc celý den

Žánr: ostatní akcegastrofoodtrhymarket


Ve dnech od 12. – 17. července se náměstí Na Kampě již podeváté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem.

Letošní pojetí „La vie en rose / Růžový život“ bude, jak název napovídá, v romantickém duchu. A proč tomu tak je? „V průběhu uplynulých ročníků se na francouzských trzích seznámila velká spousta lidí a letos zde na přání organizujeme dokonce novomanželský přípitek, což nás velice těší“ říká Thomas Bouton, organizátor akce a dodává:

„Máme také velkou radost, že se povědomí o trzích dostává i za hranice, letos čekáme turisty s Polska, Ruska a Německa, kteří přijedou přímo na tuto akci“. Kromě romantiky jsou ale trhy ideálním místem k odpočinku a načerpání francouzské atmosféry. A co by to bylo za francouzský trh bez gurmánských specialit. Na trzích najdete například klobásky a salámy z Baskicka, bretaňské palačinky, sýry z celé Francie a samozřejmě víno a šampaňské. Stálicí jsou pak šneci, kterých je každoročně na trzích prodáno kolem tisíce porcí.

Celých šest dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. Na podiu se v rámci svého evropského turné opět představí francouzští Les Garçons Trottoirs se svým repertoárem zábavných francouzských písní. Svoje francouzské šansony zazpívá i oblíbená herečka a zpěvačka Chantal Poullain. Mezi další hvězdy patří skupina Circus Problem, Futur Swing, BRAN, Hot Sisters a mnoho dalších.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

27listopad pondělí 20:30

13prosinec středa 20:30

25prosinec pondělí 20:30

21listopad úterý 19:00

Mozart Dinner

, Králodvorská 4 Ostatní

Ubytování v okolí akce Francouzský trh

Hotel Kampa Garden Praha 1 (106 metrů)

Hotel U Zlatých nůžek Praha 1 (168 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (227 m)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (517 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (810 m)