Das Sommerkino Brno: Noční vlak do Lisabonu

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

9.8.2016

Další vstupenky

Das Sommerkino Brno: Noční vlak do Lisabonu

Raimund Gregorius, stárnoucí učitel latiny, zachrání v Bernu před skokem z mostu neznámou mladou ženu. Ta však zmizí a zanechá Gregoriovi pouze knihu od portugalského lékaře Amadeu de Prado a jízdenku na vlak do Lisabonu – s odjezdem za 15 minut.

Gregorius spěchá na nádraží. Když mladou ženu nenajde, rozhodne se sám nastoupit do rozjíždějícího se vlaku. V Lisabonu putuje po stopách autora a naráží na propletenec politických i citových intrik a nešťastný milostný příběh z doby Salazarovy diktatury. Jeho cesta překonává čas i prostor, dotýká se otázek historie, filosofie, medicíny a stává se osvobozujícím hledáním smyslu života a sebe samého.

Noční vlak do Lisabonu je filmové zpracování stejnojmenného bestselleru Pascala Merciera alias Petera Bieri z roku 2004, který si získal i tisíce českých čtenářů. Portugalská cesta pro přátele literatury a ostatní labužníky. TV Spielfilm Tato filmová adaptace bestselleru je obsazena mimořádnými hereckými představiteli.

GQ 2013, 111 min, Německo, Švýcarsko, Portugalsko/ Deutschland, Schweiz, Portugal Režie/Regie: Bille August Scénář/Drehbuch: Pascal Mercier (předloha), Greg Latter & Ulrich Herrmann (scénář) Kamera: Filip Zumbrunn Střih/Schnitt: Hansjörg Weißbrich Hudba/Musik: Annette Focks Hrají/Mit: Jeremy Irons, Mélanie Laurent, Jack Huston, Martina Gedeck, Bruno Ganz Jazyk/Sprache: německy/deutsch // Untertiteln: české /Tschechisch Vstup/Eintritt: 50,- Kč 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.