Das Sommerkino Brno: Haus Tugendhat

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

22.8.2016

Další vstupenky

Das Sommerkino Brno: Haus Tugendhat

V historii světové architektury 20. století hraje brněnská vila Tugendhat zcela jedinečnou roli. Architekt Ludwig Mies van der Rohe měl na zakázku zámožných a světu otevřených manželů Grete a Fritze Tugendhata ztvárnit jejich utopickou sociální vizi.

Dokument vypráví proměnlivou historii domu, postaveného roku 1929/30, a jeho obyvatel, kteří byli s domem svázáni, každý velmi specifickým a vlastním způsobem. Kromě samotných členů rodiny Tugendhatových a bývalých obyvatel domu dostávají slovo také kunsthistorici a restaurátoři, kteří se v posledních letech zasloužili o restauraci tohoto unikátního objektu. Kamera zde zachytila velmi hodnotný materiál. Zeit Online Vila pravdy.

Tugendhat Miese van der Rohe je ikonou moderní architektury - dokument ukazuje její historii a historii jedné židovské rodiny.

Zeit Online Německo/Deutschland, 2013, 117 min. Režie/Regie: Dieter Reifarth Scénář/Drehbuch: Dieter Reifarth Kamera: Rainer Komers, Kurt Weber Střih/Schnitt: Dieter Reifhart , Maren Krüger Hudba/Musik: Robin Hoffmann Hrají/Mit: Daniela Hammer-Tugendhat, Ernst Tugendhat, Ruth Guggenheim-Tugendhat, Ivo Hammer

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.