Das Sommerkino Brno: Haus Tugendhat

Das Sommerkino Brno: Haus Tugendhat

Adresa:

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

Termín: 22.8.2016

22srpen pondělí 21:00

Žánr: filmDas Sommerkino Prahaprojekce


V historii světové architektury 20. století hraje brněnská vila Tugendhat zcela jedinečnou roli. Architekt Ludwig Mies van der Rohe měl na zakázku zámožných a světu otevřených manželů Grete a Fritze Tugendhata ztvárnit jejich utopickou sociální vizi.

Dokument vypráví proměnlivou historii domu, postaveného roku 1929/30, a jeho obyvatel, kteří byli s domem svázáni, každý velmi specifickým a vlastním způsobem. Kromě samotných členů rodiny Tugendhatových a bývalých obyvatel domu dostávají slovo také kunsthistorici a restaurátoři, kteří se v posledních letech zasloužili o restauraci tohoto unikátního objektu. Kamera zde zachytila velmi hodnotný materiál. Zeit Online Vila pravdy.

Tugendhat Miese van der Rohe je ikonou moderní architektury - dokument ukazuje její historii a historii jedné židovské rodiny.

Zeit Online Německo/Deutschland, 2013, 117 min. Režie/Regie: Dieter Reifarth Scénář/Drehbuch: Dieter Reifarth Kamera: Rainer Komers, Kurt Weber Střih/Schnitt: Dieter Reifhart , Maren Krüger Hudba/Musik: Robin Hoffmann Hrají/Mit: Daniela Hammer-Tugendhat, Ernst Tugendhat, Ruth Guggenheim-Tugendhat, Ivo Hammer

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Das Sommerkino Brno:...

Old Town Apartments - Theatre Praha 1 (159 metrů)

Best Western Hotel Páv Praha 1 (209 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (207 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (834 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (419 m)