Johannes Beccer, Anne des Brugassières: Philoxenie

Johannes Beccer, Anne des Brugassières: Philoxenie

Adresa:

Praha 2, Vinohradská 50

Termín: 22.4.2016 13.6.2016

22dub - 13čer celý den

Žánr: výstavyMalbaSochařství


Anne des Brugassières se narodila roku 1963 v německém Krefeldu. Je vyučenou keramičkou a designérkou. Od roku 1994 umělkyní na volné noze. Žije na jihu Francie. Johannes Beccer se narodil roku 1952 v německém Kempenu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu u profesora Josepha Beuyse. Studium ukončil v roce 1972. Od té doby působí jako sochař a keramik na volné noze. Od roku 1983 žije ve Francii. Za svou kariéru měl mnoho výstav v Německu, Francii, Španělsku, Švýcarsku a Nizozemí.

Již dvacet let spolu oba umělci sdílí profesní i soukromý život. Oba spojuje práce s jílem v počátcích kariér během osmdesátých let. Johannes působil jako vedoucí keramické dílny, zatímco Anna dokončovala keramickou školu. Později se oba uchylují i k jiným materiálům. Anna nejčastěji pracuje se dřevem, které tvaruje motorovou pilou. Tuto techniku posledních dvacet let neustále vylepšuje. Sošky dále zpracovává pomocí ohně a barevných pigmentů. Její dílo vychází jak z evropských tradic, tak z dědictví primitivních společností. Společným jmenovatelem pro její sochy i malby je ryzí humanismus, přirozenost a humor.

Johannes pracuje s celou škálou materiálů (dřevo, ocel, nerosty, bronz, beton) a barev. Jeho sochy jsou především figurativní, vzpřímené a charakteristicky protáhlé. Jím ztvárněná figura je povýšena nad destruktivní povahu lidské přirozenosti. Anna s Johanesem cestují po kočovném způsobu Evropou. Často svá díla prezentují během jednotýdenních výstav zejména v interakci s architekturou a designem. Stálou výstavu je možno vidět v Kolíně nad Rýnem.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Johannes Beccer, Anne...

Hotel Claris Praha 2 (90 metrů)

Penzion Mánes Praha 2 - Vinohrady (131 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (772 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 550 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (422 m)