Český kubismus

Český kubismus

Adresa:

Praha 1, Ovocný trh 19

Termín: 3.12.2015 31.12.2023

3pro - 31pro celý den

Žánr: výstavyMalbaSochařstvíArchitekturaDesign


Expozice Uměleckoprůmyslového musea v Praze představuje český kubismus jako styl ideově propojující volné i užité umění a architekturu. Vystavené soubory i solitérní kusy nábytku spolu s interiérovými doplňky z keramiky, skla a kovů reprezentují průřez realizacemi nejvýznamnějších autorů kubismu. Zastoupeni jsou přední architekti a designéři Pavel Janák, Josef Gočár, Josef Chochol, Vlastislav Hofman, Otakar Novotný či František Kysela. Jejich díla doplňuje výběr kubistické malby autorů Emila Filly, Bohumila Kubišty, Josefa Čapka a Václava Špály a plastiky Otto Gutfreunda. Vliv kubismu na architekturu přibližuje projekce současných i dobových snímků převážně pražských realizací a návrhů kubistických a rondokubistických staveb.

Expozice je umístěna v Domě U Černé Matky Boží – první pražské kubistické stavbě z roku 1912 od architekta Josefa Gočára. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

2srp - 8srpcelý den

14kvě - 31procelý den

iMucha

, Náměstí Republiky 5 Výstava

Ubytování v okolí akce Český kubismus

Grand Hotel BohemiaPraha (102 metrů)

Buddha-Bar HotelPraha (130 metrů)

Hotel MetamorphisPraha (140 metrů)