Kino Goethe: FRITZ BAUER - Smrt na splátky

Kino Goethe: FRITZ BAUER - Smrt na splátky

Adresa:

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

Termín: 31.5.2016

31květen úterý 19:00

Žánr: filmprojekce


Více o filmové řadě Fritz Bauer: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=20745097 Kino Goethe: FRITZ BAUER - V labyrintu mlčení (19.05.) Kino Goethe: FRITZ BAUER - Složka generál (26.05.)

Jazyk: Němčina, české titulky | Sprache: Deutsch, mit tschechischen Untertiteln Vstup: volný | Eintritt frei Každému filmu bude předcházet krátký úvodní proslov Vojtěcha Kyncla z Historického ústavu akademie věd. Snímek Smrt na splátky je dokumentární mozaikou a portrétem frankfurtského prokurátora, Fritze Bauera, obhájce tolerance, demokracie a spravedlnosti, na jehož popud se rozběhly Osvětimské procesy.

Fritz Bauer přispěl svou právnickou expertizou k objasnění a zpracování nacistických zločinů, což mělo nedocenitelný význam pro obnovu poválečného Německa. Ilona Ziok využívá k prezentování svědectví o jednom z nejdůležitějších právníků 20. století rozhovory s jeho současníky, ale i nejrůznější historické materiály (např.: debata s Fritzem Bauerem v německé televizi). Německo 2010, 97 min Režie: Ilona Ziok Nejen tuto akci, ale i mnoho dalších evropských kulturních akcí najdete v aplikaci #EUNIC app!

Řekněte si o kulturu! Download Android: http://goo.gl/g5DP3T / iOS http://goo.gl/F9VTGo 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kino Goethe: FRITZ BAUER...

Old Town Apartments - Theatre Praha 1 (159 metrů)

Best Western Hotel Páv Praha 1 (209 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (207 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (834 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (419 m)