Kino Goethe: FRITZ BAUER - Smrt na splátky

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

31.5.2016

Další vstupenky

Kino Goethe: FRITZ BAUER - Smrt na splátky

Více o filmové řadě Fritz Bauer: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=20745097 Kino Goethe: FRITZ BAUER - V labyrintu mlčení (19.05.) Kino Goethe: FRITZ BAUER - Složka generál (26.05.)

Jazyk: Němčina, české titulky | Sprache: Deutsch, mit tschechischen Untertiteln Vstup: volný | Eintritt frei Každému filmu bude předcházet krátký úvodní proslov Vojtěcha Kyncla z Historického ústavu akademie věd. Snímek Smrt na splátky je dokumentární mozaikou a portrétem frankfurtského prokurátora, Fritze Bauera, obhájce tolerance, demokracie a spravedlnosti, na jehož popud se rozběhly Osvětimské procesy.

Fritz Bauer přispěl svou právnickou expertizou k objasnění a zpracování nacistických zločinů, což mělo nedocenitelný význam pro obnovu poválečného Německa. Ilona Ziok využívá k prezentování svědectví o jednom z nejdůležitějších právníků 20. století rozhovory s jeho současníky, ale i nejrůznější historické materiály (např.: debata s Fritzem Bauerem v německé televizi). Německo 2010, 97 min Režie: Ilona Ziok Nejen tuto akci, ale i mnoho dalších evropských kulturních akcí najdete v aplikaci #EUNIC app!

Řekněte si o kulturu! Download Android: http://goo.gl/g5DP3T / iOS http://goo.gl/F9VTGo 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.