5 Uneasy Pieces + An Open Investigation

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

8.6.2016 30.7.2016

Další vstupenky

5 Uneasy Pieces + An Open Investigation

5 NESNADNÝCH KUSŮ + OTEVŘENÝ PŘÍPAD Galerie UM, UMPRUM v Praze 9. 6. – 30. 7. 2016 otevřeno od středy 8. 6., 18 h společně s výstavou Artsemestru Výstava 5 NESNADNÝCH KUSŮ představuje práce Adama Chodzka, Stephana Dillemutha, Constantinose Hadzinikolaou, Anji Kirschner a kolektivu Nova Melancholia s Dorou Economou, které se zabývají představou pohledu “za scénu” a hledáním jiné osoby skrze prizma vlastní tvorby a “hororu”, jenž může doprovázet podmínky procesu vzniku díla.

Část OTEVŘENÝ PŘÍPAD je věnována práci a vlivu inspirativní české scénáristky, scénografky a kostýmní návrhářky, dramaturgyně, režisérky a výtvarnice Ester Krumbachové (1923 - 1996) skrze sérii událostí, seminářů a akcí iniciovaných Anjou Kirschner ve spolupráci se studenty, pozvanými hosty a zainteresovanou veřejností.

Performance a promítání 9. a 10. 6., 18 h: Ectoplasms (performance kolektivu Nova Melancholia) 21. 6., 18 h: Lost Spring (performance Constantinose Hadzinikolaou) 29. – 30. 7., 18 h: Moderation (promítání filmu Anji Kirschner) Otevřený případ (kolektivní rešeršní část s Anjou Kirschner a pozvanými hosty) 12. 6., 14 – 18 h: Úvodní setkání a promítání filmů 13. 6., 12 – 18 h: Malé sympozium s pozvanými hosty 14. 6., 10 – 16 h: Plánování postupu společného výzkumu 30. 7., 12 – 17 h: Sdílení počátečních rešeršních materiálů, další plánování pro výzkum v zimním semestru Pro více informací o programu “Otevřený případ” a možnostech účasti prosím zašlete svůj dotaz na emailovou adresu: are@are-events.org

Výstava a související program jsou kurátorovány Anjou Kirschner a organizovány Are | are-events.org ve spolupráci s UMPRUM v Praze a LUX, Londýn. Podpořeno Goethe-Institutem v Praze, Ministerstvem školství, mláděže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem kultury ČR a Hlavním městem Praha. Speciální poděkování hotelu Emblem. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.