Prague - Vienna Connection /CZ,AT/

Prague - Vienna Connection /CZ,AT/

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 9.6.2016
Vstupné:

320

9červen čtvrtek 21:30

Žánr: koncertyjazz


V roce 2010 vznikl tento neobvyklý a jedinečný kvartet z českých jazzových zkušených hudebníků a rakouských jazzových interpretek,které přes své mládí patří k tomu nejlepšímu co naší sousedé mají.
V tomto krátkém čase na sebe upozornil publikum i odbornou veřejnost koncerty v několika evropských zemích.(Česká Republika,Slovensko,Německo Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Chorvatsko).

Jednalo se o jak o samostatné koncerty tak o vystoupení na různých jazz festivalech v České republice(Polička,Hořice,Cheb, Praha) nebo v Evropě "Terst love Jazz a Jazzveneto (Itálie), Košice (Slovensko), Groznijan (Chorvatsko),Fehring (Rakousko) nebo ve vyhlášených jazzových klubech, jako Porgy & Bess, a Jazzland ve Vídni nebo Reduta a Jazzdock v Praze

Rakouskou stranu zastupují zpěvačka Dorothea Jaburek, která svým sametovým hlasem,jedinečným frázováním a v zálibě experimentovat přesvědčuje o výjimečnosti mezi rakouskými zpěvačkami.
Pianistka Julia Siedl je nová hvězda rakouské jazzové scény a svým uměním získala respekt v celé Evropě.

Českou stranu zastupuje František Uhlíř,který patří nejvýznamnějších evropských hráčů na kontrabas a Jaromír Helešic,legendární pražský hráč na bicí nástroje.

Repertoár skupiny je tvořen jak z vlastních úprav standartů tzv. „ American Songbook“ tak i z vlastních skladeb, které napsali pro toto jedinečné obsazení D.Jaburek,J.Siedl a F.Uhlíř.
Hudba PVC popisuje širokou škálu emočních stavů a čerpá z bohaté a nevyčerpatelné studnice jazzových stylů a směrů.

Díky této barevnosti PVC – nezní uměle jako z plastu,ale naopak velmi rozmanitě!
Přijďte si poslechnout !!!!!!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prague - Vienna...

Hotel Jerome House Praha 1 (154 metrů)

Hotel U dvou zlatých klíčů Praha 1 (174 metrů)