Archetyp Pra-Bari

Archetyp Pra-Bari

Adresa:

Praha 1, Rytířská 31

Termín: 30.5.2016 18.6.2016
Vstupné:

0 Kč

30kvě - 18čer celý den

Žánr: výstavyobrazy


Výstava s názvem Archetyp Pra-Bari, která prezentuje tvorbu slovenské autorky Emílie Rigové, bude k vidění v Českém centru Praha od 31. 5. do 18. 6. 2016.

Divák bude mít možnost vidět prostřednictvím obrazu, zvuku a prostoru autentický příběh Bari Raklóri / Emílie Rigové, což je autorky alter ego, které ve své vizuální tvorbě používá v jakékoli souvislosti vztahující se k Romům, přibližně od roku 2012.

Autorka si s divákem hraje, vede s ním dialog přes obličeje a jejich tvary, oči, gesta, barvy a zvuky, které mu jsou podvědomě známé. Výstava kromě nových - ještě neprezentovaných děl, obsahuje i starší projekty jako již zmíněný projekt Bari Raklóri, Ikony periferie nebo Gypsy House. Celá výstava je prezentována jako souvislý příběh, do kterého autorka zapojuje různé prvky týkající se jejího života - prostředí ve kterém žije a které místy záměrně mystifikuje. vástava obsahuj obrazy, instalace a videoinstalce.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách České centrum Praha: http://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/khamoro/.

Výstava se koná v rámci doprovodného programu romského festivalu KHAMORO. Více informací o festivalu na stránkách http://www.khamoro.cz/.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Archetyp Pra-Bari

Hotel Prague Golden Age Praha 1 (118 metrů)

Hotel Dar Praha 1 (131 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (228 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (242 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (483 m)