Archetyp Pra-Bari

Výstava s názvem Archetyp Pra-Bari, která prezentuje tvorbu slovenské autorky Emílie Rigové, bude k vidění v Českém centru Praha od 31. 5. do 18. 6. 2016.

Divák bude mít možnost vidět prostřednictvím obrazu, zvuku a prostoru autentický příběh Bari Raklóri / Emílie Rigové, což je autorky alter ego, které ve své vizuální tvorbě používá v jakékoli souvislosti vztahující se k Romům, přibližně od roku 2012.

Autorka si s divákem hraje, vede s ním dialog přes obličeje a jejich tvary, oči, gesta, barvy a zvuky, které mu jsou podvědomě známé. Výstava kromě nových - ještě neprezentovaných děl, obsahuje i starší projekty jako již zmíněný projekt Bari Raklóri, Ikony periferie nebo Gypsy House. Celá výstava je prezentována jako souvislý příběh, do kterého autorka zapojuje různé prvky týkající se jejího života - prostředí ve kterém žije a které místy záměrně mystifikuje. vástava obsahuj obrazy, instalace a videoinstalce.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách České centrum Praha: http://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/khamoro/.

Výstava se koná v rámci doprovodného programu romského festivalu KHAMORO. Více informací o festivalu na stránkách http://www.khamoro.cz/.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.