I ate Your Make up

Výstava „I ate Your Make up“ představuje pražské odborné i laické veřejnosti rozměrné papírové formáty typu „čou“, doplněné o drobnější práce na plátně. Název výstavy odkazuje k momentu, pocházejícího z autorova soukromého života. Jde o vztah s dívkou, kterou poznal během své studijní stáže na Taiwanu. Je však také silnou metaforou.

„Make Up“ je skořápkou, klamem, přítomným všude kolem nás. Klame nás, svádí, přitahuje, provokuje a přikrášluje reálnou skutečnost. Je tedy nutné jej „sníst“, odkrýt a nahlédnout pod viděný povrch. V mysli Matěje Macháčka zmíněné nahlédnutí představuje poznání opravdovosti nitra obrazu člověka, jeho duše. Témata formátů – zátiší, oheň, kořeny, Matěj a Chad, domov, cesta či poznání akcentují výše zmíněnou koncepci celé výstavy.

Malíř nenabízí složité symbolické významy, ale umožňuje nám vstoupit do jeho osobního světa. V obrazech klade důraz na práci s barvou a světlem. Využívá zářivosti barevného spektra, jasnosti tahu, linky a plochy. Prostřednictvím malby hledá formu, pomocí níž je možné zachytit prchavé asociace, ať již přítomné, budoucí či minulé.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 8 Akce v okolí
  • Divadlo pod Palmovkou

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo pod Palmovkou
    Praha 8, Zenklova 34

    Divadlo pod Palmovkou nabízí svým divákům silné a velké příběhy... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.