I ate Your Make up

Adresa:

Praha 8, Zenklova 34

Termín: 23.5.2016 24.6.2016

23kvě - 24čer celý den

Žánr: výstavy


Výstava „I ate Your Make up“ představuje pražské odborné i laické veřejnosti rozměrné papírové formáty typu „čou“, doplněné o drobnější práce na plátně. Název výstavy odkazuje k momentu, pocházejícího z autorova soukromého života. Jde o vztah s dívkou, kterou poznal během své studijní stáže na Taiwanu. Je však také silnou metaforou.

„Make Up“ je skořápkou, klamem, přítomným všude kolem nás. Klame nás, svádí, přitahuje, provokuje a přikrášluje reálnou skutečnost. Je tedy nutné jej „sníst“, odkrýt a nahlédnout pod viděný povrch. V mysli Matěje Macháčka zmíněné nahlédnutí představuje poznání opravdovosti nitra obrazu člověka, jeho duše. Témata formátů – zátiší, oheň, kořeny, Matěj a Chad, domov, cesta či poznání akcentují výše zmíněnou koncepci celé výstavy.

Malíř nenabízí složité symbolické významy, ale umožňuje nám vstoupit do jeho osobního světa. V obrazech klade důraz na práci s barvou a světlem. Využívá zářivosti barevného spektra, jasnosti tahu, linky a plochy. Prostřednictvím malby hledá formu, pomocí níž je možné zachytit prchavé asociace, ať již přítomné, budoucí či minulé.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

22úno - 23čvccelý den

4lis - 31srpcelý den

Lovci lebek

, Betlémské náměstí 1 Výstava

Ubytování v okolí akce I ate Your Make up

A1 hotel Praha 8 (514 metrů)

Hotel Jeřábek Praha 8 (580 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.1 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (3.8 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (3.9 km)