Helena Illnerová: Harmonizace našeho vnitřního času s vnějším světlem a života se světlem vnitřním

Praha 1, Karmelitská 9

7.6.2016

0

Další vstupenky

Helena Illnerová: Harmonizace našeho vnitřního času s vnějším světlem a života se světlem vnitřním

Vnější světlo synchronizuje naše vnitřní biologické hodiny k 24 hodinovému dnu. Hodiny pak koordinují čas jednotlivých orgánů k jednomu času, takže organizmus pracuje jako funkční celek. Světlo tak má nezastupitelnou úlohu v naší harmonizaci s vnějším světem.

Dojde-li k desynchronizaci našeho vnitřního časového systému, zvyšují se rizika různých onemocnění. Naše „vnitřní světlo“, radost, kterou v sobě nosíme, láska k lidem, altruismus, jsou důležité pro harmonizaci našeho života se společností. Vyhasínají-li tato světla, zvyšují se rizika našeho ohrožení i ohrožení celé společnosti.

Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. – fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně Akademie věd České republiky a Učené společnosti České republiky. Věnuje se tématům časového systému živých organismů, vlivu světla na savce, spánku a významu světla a času v životě člověka.

Člověk stojící s odpovědností v rodině, ve společnosti a ve světě. Ve své velikosti, jedinečnosti a originalitě, ale také ve své křehkosti a konečnosti. Člověk jako otázka, na kterou on sám hledá v životě odpověď. Člověk vedoucí dialog se sebou samým, s druhými a také s tím Nejvyšším. O to vše nám jde v projektu Člověk v dialogu

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.